Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

President Alar Karis annab täna Tallinnas Vanasadama kruiisiterminalis pidulikul tänuüritusel „Eesti tänab“ üle riiklikud teenetemärgid (teenetemärkide saajate nimekiri avalikustati 21.02.). 148 tunnustatu seas pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi Tartu praost Ants Tooming. Mida tunnustus teile tähendab ja milliste mõtetega lähete tunnustust vastu võtma?

Ants Tooming: Tunded ja mõtted olid Eesti Vabariigi aastapäeval ära. Siis nad segunesid küll sõjakoledusega. Seda enam olen ma isamaaliselt meelestatud ning lähen tunnustust tänu ja rõõmuga vastu võtma. Kuna ma pole presidendi vastuvõtul kunagi käinud, siis on ka see suur elamus.

Vaimuliku tegevus ja kultuuriloo talletaja oli põhjendus, miks mind esitati teenetemärgile. Lisaks vaimuliku igapäevatööle võiks siis äkki ära märkida, et olen korporatsiooni Fraternitas Liviensis taastajaliige, olnud Tartu Peetri kooli taastajate seas, Kolga-Jaani kirikuõpetajana uurisin Villem Reimani pärandit ja Tartu Peetri koguduse õpetajana Peetri kiriku ajalugu ning selle töö tulemusena on mitu raamatut välja antud. Olen ka arendanud Eesti-Saksa kultuurisidemeid. Ma ei tea, kes on mu tegevusi tähele pannud ja mind teenetemärgile esitas, aga ehk on need tegemised selleks aluse andnud.