Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üks küsimus

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Uudis / Number:  /

Milliste plaanide ja ideedega on tööd alustanud EELK Konsistooriumi juures baseeruv diakoonia- ja ühiskonnatalitus?
 Avo Üprus, diakooniatalituse juhataja, Peeteli koguduse õpetaja:
Ideed, mis kaua aega hoogu võtnud, hakkavad ka töösse jõudma. Diakooniatalituse juurde on kokku kutsutud laiem koostöögrupp ning me alustasime ühiskonnastrateegia koostamist. Arvestades hetkevajadusi on oluline märkida, et strateegia käivitub kohe.
Praegu on Eestis kõige põletavamaks probleemiks töötuse kasv ja sellest tingitud küsimused, seepärast peab kindlasti ka kirik ning kogukondlikult kogudused looma dialoogi kohaliku omavalitsuse ja erinevate organisatsioonidega. Ma ei näe mingisugust takistust, miks kogudus ise ei võiks olla tööandjaks või siis muude organisatsioonide ja projektide kaudu pakkuda tegevust hulgale inimestele. See on minu fookus number üks. Aga õnneks pole ma üksinda ning kaastöölised suudavad vajaduste ja huvide ringi märksa laiemas perspektiivis hoida.
Oleme ühishuvide kirjapanekul algusjärgus, koostöögrupi järgmine kokkusaamine on juba 1. veebruaril ja kaks korda kuus me töökoosolekuid ka kavandame.
Lehelugejaile, kes ehk seotud mõne sihtasutuse või mittetulundusühingu tegevusega, on siinkohal hea meelde tuletada, et tänavusest peavad kõik MTÜd oma aastaaruanded esitama maksuameti asemel äriregistrile ja ka sihtasutused ei saa seda teha enam paberil või failina, vaid uudsel moel äriregistri ettevõtjaportaalis netiaadressil ettevotjaportaal.rik.ee etteantud välju täites või xbrl-formaadis faili üles laadides.
1. veebruar on järgmine tähtaeg esitamaks maksuametile taotlusi tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja pääsemiseks.