Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühinenud Piibliseltside palvepäev Eestis

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Palume pühapäeval, 4. mail 2008 alljärgnev läkitus jumalateenistusel ette lugeda ning võtta eestpalvesse Ühinenud Piibliseltsid ja Eesti Piibliselts.

Tiit Salumäe
EPSi esimees

Jaan Bärenson
EPSi peasekretär

Tallinn, 25. aprill 2008

«Tõesti,tõesti, ma ütlen teile, mida te iganes palute Isalt, seda ta annab teile minu nimel.»
Jh 16:23b

Läkitus

Armsad kaaskristlased! Eesti Piibliseltsi nõukogu, juhatus ja kaastöölised tervitavad teid Ühinenud Piibliseltside palvepäeva puhul, mida Eestis tähistame juba 15. korda. Ühinenud Piibliseltsid alustasid aastal 1983 ülemaailmse palvepäeva tähistamisega, kutsudes kristlasi palvetama piiblitöö pärast üle kogu maailma. Tänavu võime ühendada oma palved juba 25. korda. Oleme tänulikud Jumalale, et Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva aastal võivad Eestimaa kristlased osaleda ühises palves kogu maailma kristlastega piiblitöö eest.

Piibliseltsid on tegutsenud enam kui kaks sajandit. Pärast II maailmasõda asutasid rahvuslikud piibliseltsid koostööorganisatsiooni – Ühinenud Piibliseltsid, kuhu kuulub 145 rahvuslikku piibliseltsi.

Piibliseltsid levitasid ainuüksi möödunud aastal enam kui 400 miljonit Piiblit, Uut Testamenti, evangeeliumi ja muud piibliosa. Pühakirja tervikuna või selle üksikuid osi on võimalik lugeda 2454 keeles. 28 keelt enam kui aasta varem, s.t et 28 rahvust võib esmakordselt lugeda pühakirja oma emakeeles! See on saanud võimalikuks aastakümnete pikkuse koostöö tulemusel, milles on osalenud kristlased üle kogu maailma, toetades piibliseltside tööd.

Täna kutsume kõiki kristlasi toetama Piibli tõlkimist ja levitamist, et pühakiri oleks kättesaadav igale inimesele neile sobivas keeles ja vormis.

Jätkuvalt vajab teie toetust Vana Testamendi tõlkeprojekt ja «Hõimurahvaste aeg». Oleme tänulikud paljude toetuste eest möödunud aastal.

Meil igaühel on võimalus Eesti Piibliseltsi kaudu anda oma ohver piiblitöö toetamiseks, et järgmisel aastal oleks veel enam neid rahvaid, kes on saanud emakeelse pühakirja.

Palve

Me täname Sind, Issand, Sinu sõna eest!
Me täname Sind, Issand, et paljudel inimestel ja rahvastel on eesõigus omada ja lugeda Sinu sõna emakeeles.
Me palume Sind, Issand, julgusta meid lugema Sinu sõna.
Me palume Sind, Issand, nende eest, kes veel ei oma emakeelset pühakirja.
Me palume Sind, Issand, nende eest, kellel ei ole võimalik pühakirja hankida.
Me palume Sind, Issand, nende eest, kes Piiblit tõlgivad ja levitavad.
Me palume sind, Issand, ühenda meid kõiki oma sõna uurimises.

AAMEN.