Tudengikonverents innustab otsima teaduse tegemise mõtet

/ autor: ek / rubriik: Teated / ilmunud:  /

12. septembril kell 10 toimub Tartu ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis üliõpilastele konverents «Teadus ja elu. Sisu ja siht».
Konverentsi keskne idee on arutleda vabaduse, vastutuse ning eetiliste väärtuste olulisuse üle. Üritus suunab noori juurdlema teaduse tegemise mõtte ja oma koha üle maailmas. Kõnelevad filosoofid prof dr Nancey Murphy ja dr Peter Payne USAst, kirjandusteadlane mag Hansjörg Baldinger Šveitsist ning eetikaõppejõud ja teoloog mag Meego Remmel (Tartu), informaatikaõppejõud dr Tarmo Uustalu (Tallinn) ning andragoogikaõppejõud dr Einike Pilli (Tartu).
Käsitletavad teemad jagunevad kolme kategooriasse: Maailmavaate osatähtsus teaduses: kas kristlus ja teadus on konfliktis? Vabadus ja vastutus teaduses – eetiline piir inimese sekkumisel loodusesse. Kuidas täita oma missiooni maailmas: eesmärkide saavutamine abinõusid väärtustades.
Ettekanded lõpevad paneeldiskussiooniga.
Konverents toimub eesti ja inglise keeles, sünkroontõlkega.
Info ja eelregistreerimine: http://konverents.eeyy.ee või meiliaadressil daire@agape.ee. Osavõtutasu 25 krooni saab maksta kohapeal.
Konverentsi korraldavad Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühendus http://www.eeyy.ee ja Kristlik MTÜ Agape Eesti http://www.agape.ee.
Toetavad Tartu Ülikool, Eesti Kirikute Nõukogu ja TÜ üliõpilasesindus.