Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tometuse kirjakast

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Pereraadio on muutunud palju vaesemaks
Pöördun raske südamega teie poole, sest mind vaevab juba varahommikust, et Pereraadiost on kadunud Jaan Tammsalu arusaadavad ja inimlikud vaimulikud mõtisklused. Hea, et mul on vähemalt tema raamat olemas, kuid Pereraadio on minu jaoks palju vaesem. Ja usun seda, et mitte ainult minu jaoks, vaid väga paljudele.
Kui see vabamüürlus on nii kardetav, siis on küll ime, vist Jumala oma, et Jaan Tammsalu on säilitanud oskust nii lihtsalt ja arusaadavalt viia evangeeliumi sõnumit lihtrahva hulka. Tean ka, et Tallinnas on ikka Jaani kirik rahvarohke, kahju, et ise pole saanud seal jumalateenistustel osaleda. Meie, patused ja rumalad vaimses mõttes, oleme tema sõna läbi saanud lähedasemaks evangeeliumile ja ei mõista lõplikult Piibli saladusi ning tõdesid. Maailmas on nii palju üleloomulikku, mida inimmõistus ei hooma.
Kas siin ei ole ka mingi meie ühiskonna häda, kus otsitakse n-ö luukeresid? Lugesin J. Tammsalu intervjuud ajalehes Eesti Kirik ja saan aru, et ta mõjutab oma sõnaga seda salajast vennaskonda. Televisioonis lubas ta ka sealt välja astuda, et jääda kristlaseks ja evangeeliumi edasiandjaks. Loodan, et Jumal laseb ka leida sellele probleemile lahenduse. Usun, et selle eest palvetavad paljud, kelle südamesse J. Tammsalu on külvanud ususeemne.
Meie riigis on väga palju raskeid probleeme, mis vajaksid avalikult lahendamist. Meie juhtisikud ei julge endi kristlaseks olemist tunnistadagi, sest salastamine on in ja ei ole vaja muretseda rahva eluolu pärast. Kellel on, see hoolib ainult endast. Pankurite palgad on salastatud ja neil lubati vähendada lisatasu. Kõrged daamid uhkeldavad riietega, mis maksavad meiesuguste nelja ja poole aasta elatusraha suurust hinda. On ka üksikuid hääli (I. Neivelt, A. Jõks), kes räägivad nõrgematest hoolimisest, kuid silmad on pimestatud ja kõrvad on kurdid neil, kes peaksid seda kuulda võtma.
Esta Ivask
Jõgevalt

Kutsume päikese alla
Ajalehe Eesti Kirik lugejatena käisime kolme aasta eest lugejate reisil Egiptuses Sharm el Sheikis. Oli väga huvitav, eripärane ja meeldejääv, nii et tahtsime minna uuesti kaema.
Vahepealsed TV vahendusel ärevaks teinud poliitilised rahutused on ajanud inimesed hirmule, millel pole suurt alust. Käisimegi abikaasaga taas kahekesi asja kontrollimas. Kohtasime seal väga palju eestlasi, abielupaare, kes on käinud igal aastal, sest on armunud sellesse maasse.
Soovitaksin kõigile vanema põlve inimestele, kes veel pole käinud talvereisil soojal maal. Veebruarikuine päike ei ole ka eestlastele raske taluda, aga toniseerib hästi. Elades säästlikult, pannes iga kuu kõrvale 50 eurot, saabki kokku summa, millega on võimalik puhata juba luksushotellis.
Sirje ja Aare Kuum
Tartust

Kirjuta meile:
Aadress: Ülikooli 1, III k, 51003 Tartu
E-post: ek@eelk.ee