Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toimetuse postist. Asendustegevus ei toida lambaid

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Kuulsin Raadio 7st mõtteid õpetajate kokkusaamisest Audrus. Kardan, et seal arutatud küsimused ei ole eluliselt tähtsad neile vähestele kirikulistele, kes veel on jäänud ustavaks luteri kirikule. Nii et, kelle jaoks õieti juureldakse usu järjest uhkema pakendamise küsimust? Olen aru saanud, et sageli ei liiguta kiriku ettevõtmised tavalist kirikuliiget niivõrd, et ta tahaks nende jaoks annetada.

Maailm pakub usinalt ebausu tõdesid. Kiriku tööst on vaid tibatilluke osa inimesele praktilises elus vajalikku õpetust, mis peaks andma elu ja kõike ülirohkesti. Nii et ei tuleks tahtmist lugeda elutarkust kollasest ajakirjandusest.

Koguduseliikmete omavaheline läbikäimine on kaugel armastusest. Kui Kristus ei ühenda, siis määravad suhted vanus, varanduslik seis, haridus, eelarvamused. Need aspektid muutuvad nii oluliseks, et takistavad kokku tulla ühe katuse alla kirikusse. Rohujuure tasandilt paistab, et kirik leiutab järjest uusi asendustegevusi, et võiks käsi laiutada – lammaste söötmiseks ei jäägi aega!

Evi Sepp