Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

TOIMETUSE POSTIST

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Eneseks saamine

Oi, kuidas mulle meeldivad sellised arutelud. Rahulikud, heatahtlikud ja sügavad.

Avol on tark ja hingeline vastus (EK 31.01 – Toim), kristlase soovunelm. Ma olen nõus, et oma sisemuses oleme me kõik nagu lapsukesed hällis … aga. Me muutume, egas muidu peaks me paluma: ära saada meid kiusatusse. Ma saan Avost aru. Meedia on maalinud, just nimelt maalinud, poliitikutest pildi kui omakasupüüdlikest inimestest.

Isegi vallavolikogusse kandideerunu kaasana oleks ma tahtnud ei tea kuhu põgeneda teadmise eest, et väga paljud inimesed arvavad kandidaatidel olevat mingi alatu tagamõtte. Katsu selgitada, et soovid koolidesse usuõpetust või et su küla ellu jääks. Kuigi, punktuaalselt aus olles, on ka oma ideede eest seismine omakasupüüdlik, aga seda minu arvates positiivses tähenduses.

Enda elust toon poliitikavälise näite. Ma olen Tallinnas sündinud, kasvanud ja koolis käinud. Olin juba 29, kui maale kolisime. Olen seltsiv inimene ja sattusin tihti päris võõraste inimestega rääkima. Peaaegu alati päädis see jutuga, et olen pealinnast. Ükskord ma äkki ehmatasin ja mõtlesin, miks see nii on.

Ehmatuse põhjustas arusaamine, et ma tegelikult ise tüürisin jutu sinna, et mina, kena ja lahke inimene, olen tegelikult ennasttäis untsantsakas. Võib-olla mõni võõras märkas seda juba enne mind? Tallinnas elades ei tulnud tundmatuga juteldes päritolu kunagi teemaks.

Mina arvan, et me muutume vastavalt oludele. Ütleme, et me ei ole muutunud, kui arvame, et teine arvab meid muutunud olevat halvemuse suunas. 28 aastat maal on mind muutnud, kuigi ma tunnen kindlasti ära ka väikese Sirje, kes kunagi linnalähedases suvilas peenraid rohis.

Ma salgaksin midagi väga olulist maha, kui ütleksin, et emaks saamine ei muuda midagi naise elus. Me muutume ja hea on, kui märkame muutust. Siis saame valida, kas soovime just sellist muutust. Meil igaühel on oma elutee ja mind rõõmustab väga, et armas Isa on niiviisi sättinud, et me kanname üksteise koormaid. Suur tänu Sulle, Avo, võitluste eest riigikogus ja Sulle, Sirje, lehe eest, mida igal kolmapäeval ootan.

Sirje Aavik
Simuna kogudusest

Simuna kogudusest