Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetagem omasid Lõuna-Siberis!

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Misjonikeskus on avanud korjanduse, toetamaks Ülem-Suetuki kiriku remonti ja uue kiriku ehitamist.
Krasnojarski krais Lõuna-Siberis kuuleb siiamaani eesti keelt. Siinsetesse luterlikesse küladesse ehitati esimesed kirikukoolid ja palvemajad 1850ndatel. 1888 valmis Ülem-Suetuki kirik ja 1893 Alam-Bulanka kirik. Ülem-Suetuki kirikuhoone on Ingeri kirikusse kuuluval kogudusel kasutada siiamaani. Kirik on saanud uue katuse ja kellatorni, kell kingiti Eestist. Hoone vajab remonti jätkuvalt.
Juba aastaid on pühakojast puudust tuntud Karatusas, kus elab tuhandeid luterlasi ja kogudusetöö on elav. Omavalitsus on kiriku ehitamiseks eraldanud 1,5 hektari suuruse krundi. Ehitusega on alustatud, arvestuslik maksumus on 400 000 eurot.
Ingeri kirik alustas 2012. aasta suvel korjandust Karatusa kiriku ehitamiseks. Ettevõtmist on juba toetamas kaks Soome äratusliikumist.
Eestis saab Lõuna-Siberi kahe luterliku kiriku ehitus- ja remonditööde heaks annetada SA EELK Misjonikeskuse arveldusarvetele 1120254269 Swedbankis ja 10602016015008 SEBis; lisada märksõna: Siberi kirikud. Korjandus kestab käesoleva aasta juuni lõpuni, et tulu kogudustele üle anda jaanipäevaks.
Piret Riim