Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetage õpetaja autähise rajamist Haljalasse

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

 Peapiiskop Andres Põder kutsub Haljala koguduse soovil teisi kogudusi 10. juunil eestpalvesse võtma õpetajate autähise rajamise Haljalas ja seda annetusega toetama.

Peapiiskop on kirjutanud:  «Tunnustan Haljala koguduse algatust ja teen ettepaneku, et mõtleksite palves sellele ettevõtmisele ja eesti õpetajatele kolmainupüha järgsel pühapäeval, 10. juunil, mil teemaks on kaduvad ja kadumatud aarded.»
Haljala koguduse õpetaja Margit Nirgi kirjutab: «Kirik on ajalooliselt osalenud eesti rahva hariduselu loomisel ja edendamisel. Seetõttu on Haljala kogudus võtnud südameasjaks toetada õpetaja autähise loomist. Haljala kooli sünnilugu langeb kokku eestikeelse rahvakooli sünniga 17. sajandil ja Eesti esimene teadaolev koolmeister Jaak asus 1687. a tööle Haljalasse.» Autähise (fotol) on kujundanud skulptor Mati Karmin. Eile paigaldati pidulikult autähise nurgakivi.
Kogudus on avanud autähise aluse rajamiseks Swedbankis konto: EELK Haljala Püha Mauritiuse kogudus, 221054512093. Annetajate nimed talletatakse paemüürile: kuldsponsor vähemalt 650, hõbesponsor vähemalt 100 eurot annetanu.  Vt: http://eestiopetaja.haljala.ee/.