Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartu Jaani kiriku tornis tuleb etendus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

23. aprillil ja 8. mail algusega kell 19 on Jaani kiriku tornis tasuta etendus. Soovi korral võib annetusega toetada kirikut.

Luubi all on Tartust pärit baltisaksa kirjanik Jacob Michael Reinhold Lenz, kes oli tunnistajaks saksa kirjanduselu värvikirevale tormlemisele ja tunglemisele. Goethe kaasaegse ning sõbrana jäi ta alati oma mõttekaaslase varju. Kuid kas Liivimaalt Tartust tulnud Lenz soovis võimatut, kui võttis ette tee Goethe kõrvale maailma kirjanduse tippu.

Lavastuses „Lenz” luuakse kujutluspilte kirjamees Lenzi elust, loomest ja sõprusest Goethega. Tule tutvuma Lenziga, ainsa tartlasega, kellest on kirjutatud ooper!

Laval Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilased Konrad Valk, Catlyn Rebas, Paap Nõmm, Killu Issak, Robert Lackmann; juhendaja Mihkel Kohava.

Alusmaterjalina on kasutatud Tartu kuulsaima kirjaniku J. M. R. Lenzi Goethele pühendatud satiirilist näidendit „Pandaemonium Germanikum“ aastast 1775, tõlkinud Jaan Undusk, J. M. R. Lenzi elulugu „Tähtede kohal on teistsugune filosoofia“ Vahur Abramsilt (2003) ning noppeid J. M. R. Lenzi teistest teostest.