Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tarkust ja tunnetust

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

On teil mõnikord aega oma tegemisi kõrvalt vaadata? Küllap mitte, sest üks toimetus ajab teist taga ja isand Kiirus seisab piitsaga kõrval. «Sa jõuad veel, sa jaksad, sa pead…» näib ta lausuvat.

Aga ühel hetkel võib aeg otsa saada. Ootamatult. Või lõigatakse hästi plaanitud tegevuskava läbi. Tulin reede, 15. detsembri keskpäeval Tallinnast Tartusse, ilm oli suurepärane, tee kuiv, kuid autoderohke nagu tavaliselt. Pärast Mäeküla liiklus seisis.

Kui meie sõidurida liikuma hakkas, nägin umbes kilomeetri pärast, kuidas üht suuremat sorti autot treilerile veeti. Kohal oli politsei ja päästeamet, kiirabi ilmselt oli juba lahkunud. Mõtlesin, et õnneks läks seekord karikas minust mööda.

Kaks nädalat tagasi samal maanteel mul nii hästi ei läinud. Olin õhtul pärast tööd teel Tallinna, et jõuda järgmiseks päevaks kirikukogule ja sõita õhtul Soome kultuurifoorumile. Imavere ristis tõmmati kõigile mu plaanidele kriips peale. Ootamatult keeras mulle ette Tallinna poolt tulnud kaubik. Kokkupõrge oli vältimatu ja nii sain omal nahal tunda, mida tähendavad paljukasutatud sõnad: kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva autoga. Õnneks pääsesin füüsiliste vigastusteta, kuid mitte tervelt.

Minust käis läbi valusööst, kui laupäeva hommikul sain teada, et tolles Mäeküla avariis said raskelt kannatada diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur ja autos viibinud diakooniahaigla töötaja Teija Toivari, kes oli lapseootel ning kelle laps avarii tõttu enneaegselt sündis. Haiglasse viidi ka neile otsa sõitnud auto reisijad. Sel hetkel jäid kõik toimetused seisma.

Me elame priiskavalt justkui mitut elu: tööl, teel, kodus, kaubanduskeskuses. Aga kui valiks ühe? Tänases jõululehes nenditakse Eesti Kirikute Nõukogu läkituses, et elu keskpunktiks pole enam kirikud ega ka püha perekond; keskmesse on asetunud tarbimine. Et sellest olukorrast väljuda, kutsub EKN pöörama enam tähelepanu perekonnale, sest jõuluaeg on perepühade aeg ja püha perekond heaks eeskujuks.

Eks oleme meiegi lehe tegijate ja lugejatena pere, kes üksteisest hoolib. Oleme tänasesse lehte toonud eriti palju erinevaid inimesi, sest head inimesed meie kõrval on tõeline rikkus. Eri Klas, kes eriliselt oskab märgata ja tunnustada inimest, ütles ühes teleusutluses, et inimesed saavad otsa, raha mitte.

Saatkem siis isand Kiirus minema ja võtkem aega lähedaste jaoks, kuni meil on selleks veel antud aega. Õnnistatud jõulupühi ja rahuga uude aastasse!

Sirje Semm,
peatoimetaja