Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänukiri tublile muusikajuhile

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Pärnu-Jaagupis tähistati 14. jaanuaril kauaaegse õpetaja ja muusikajuhi Konstantin Reinu 85. juubelisünnipäeva.

Image

Pidulikul kontserdil gümnaasiumis osalesid koos juubilariga Halinga puhkpilliorkester ja solistid. Konstantin Reinu tuntakse kodukandis kui kauaaegset teenekat pedagoogi, kes õpetas lisaks headele aineoskustele ka eetilisi väärtusi hindama.

Juubeliks ilmunud mälestusteraamatus «Aeg antud elada…» jagab K. Rein lugejale seiku oma sündmusterohkest elust, mille kirjeldamisel ei puudu ka tubli annus tõsist elufilosoofiat.

Pärnu-Jakobi koguduse liikmena on Konstantin Rein laulnud kirikukooris ja mänginud puhkpillikvartetis kiriklikel leinatalitustel. Kontserdijärgses õnnitluste osas andis assessor Urmas Viilma, Pärnu-Jakobi koguduse endine õpetaja, Konstantin Reinule üle EELK tänukirja pikaajalise koostöö eest EELK kogudustega.

Juubelikontserdi kava kokkuseadja oli tuntud trompetimängija Priit Aimla, solistidena astusid üles Priit Volmer Estoniast, õed Gerli ja Gerda Kätmann, Taavi Reimets ja Pärnu-Jaagupi muusikakooli õpilased.

Väärikat õpetajat olid tulnud austama paljud endised õpilased ja kolleegid. Oma õnnitlused andis üle ka tuntud filmimees Mark Soosaar. Sel päeva oli tunda jällenägemisrõõmu ja eriliselt südamlikku meeleolu.

Tõnu Rein, Pärnu-Jakobi koguduse organist