Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänuga uude aastasse

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /


Maarja kirikus tänati kiriku toetajaid. Linda Maria Saar

Tartu Maarja kogudus kutsus koguduse-liikmeid ja sõpru läinud pühapäeva, 8. jaanuari keskpäeval kirikusse jumalasõna kuulama, aga ka järgnevale tänuüritusele. 

Juba laupäeval meenutas Armastuse kell inimestele, et aeg on pühapäevaks valmistuda. Usu, Rõõmu ja Lootuse kell kutsusid aga Kristuse ristimise pühal linlasi tähistama kiriku 181. aastapäeva, vaatama kiriku uutest kelladest Linda Maria Saare filmi „4“ ja tänama torniehitajaid. 

Kogudus on vaatamata aja jooksul ette tulnud raskustele seisnud selle eest, et inimestele jumalasõna kaudu hingetuge pakkuda. Huvitava loo koguduse vanusest on kirjutanud õpetaja Kristjan Luhamets ja seda saab lugeda Eesti Kirikust, täpsemalt 27.11.2013 lehenumbrist pealkirja all „Kui vana on Tartu Maarja kogudus?“. 

Kindel on, et praegune kirik pühitseti 1842. aasta alul ja seoses kiriku taastamisega tänati pühapäeval eriliselt neid, kes sellele on kaasa aidanud. Muusikaga rõõmustas kohaletulnuid Tartu Maarja Kirikukoor.

Loodetavasti on kiriku lähedal elavad linlased harjunud, et Maarja kiriku kellad taas pärast umbes 80 aasta pikkust pausi helisevad, sest alates pühapäeval olnud kiriku aastapäevast saab kellahelinat kuulda igal täistunnil. Siis toob Rõõmu kell tänu igale kiriku toetajale. 

Kellel on soov toetada Tartu Maarja kiriku taastamist, saab annetuse teha Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201. Anonüümseks annetuseks võib helistada telefoninumbril 900 1842 (annetad 5 eurot), 900 1941 (annetad 10 eurot) või 900 2019 (annetad 50 eurot).