Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Taas saab käia piibli- ja misjonikursusel

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Titta Hämäläinen (fotol) EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendusest rõõmustab, et jälle koguneb suur grupp noori, kes tahavad uurida Piiblit.

«Alustasime nädalavahetusel ja koguneme septembrist maini üheksal nädalavahetusel,» ütleb ta. «On hea meel, et eelmise aastaga võrreldes on rohkem kogudusi esindatud. Töövormiks on laager, kus elatakse ühiselt, esinevad lektorid, palvetatakse koos ja arutletakse.» Oodatud on 17–27aastased noored.
Osa tõsiseid noori pole oma kutsumust leidnud ja soovib selles pühakirja juhatust. Kuidas leida vaimuanded, mida Jumal on määranud järgida ja täita? Andeid pole Looja andnud niisama, vaid selleks, et neid koguduse hüveks jagada. Kui inimene on seda mõistnud, ülesande leidnud, siis teeb ta järgmise sammu ja otsib juba teid, töövahendeid, kuidas jagada. Nii teatavad kursusele tulla soovijad taotluslehtedel. Ega olegi palju muid võimalusi õppida Piiblit uurima, kui leerikool läbi.
Kursused peavad julgustama noori pöörama pilku Kristusele, õpetama töötama Piibliga, elades ligimestena teistele.
Titta: «Piiblist leitakse kirjakohti igal aktuaalsel teemal. Võtame näiteks Pauluse kirja koloslastele 3:10. Seletame lahti: kui oleme Jeesuse jüngrid, siis õpime pidevalt. Kristlane ei saa kunagi «valmis». Oleme üha teel, pidevas muutumises. See teadmine peaks julgustama elama, olema ja tegema kogudusetööd, mitte mõtlema, et kuidas nüüd ikka mina, ma ju ei saa ja ma ju ei tea, kuidas jne. Inimesi tuleb julgustada, sisemist ebakindlust ületada.»
Kursusele tullakse otsima oma kohta jumalariigi töös. Rühmatöö arendab, õpetab end väljendama, sõlmib sõprust. Arutelude konfidentsiaal­sus on oluline, muidu ei teki usaldust.
«Töötame ka tagasisidelehtedega, isegi tüütuseni,» naerab Titta. «Iga nädalalõpu võtame kokku, hinnates, mis oli oluline, mis mitte, millised küsimused veel on kerkinud. Kõik ei ole jutukad, kirjalikult vastates võtab inimene end rohkem kokku.»
Juune Holvandus