Suveküsitlus

Kuidas on kulgemas Narva muusikasuvi?
Tuuliki Jürjo, Narva koguduse organist ja muusikajuht:
Narva kirikus on olnud tavapärasel hulgal kontserte, see on kümmekond. Enamasti leian esinejad mina, aga on kollektiive, kes on avaldanud ise esinemissoovi. Tänan siinkohal kõiki muusikutest sõpru, kes on käinud tasuta esinemas. Näiteks Denis Kasparovitš, paar sakslast, viimati, 20. augustil, mängis orelil Kristel Aer. Tallinna rahvusvahelise orelifestivali raames esinesid Edouard Oganesjan ja Eesti Rahvusmeeskoor. Minu jaoks tõeline avastus oli Peterburi Kooriteater, kes vapustas kõrgetasemelise esituse, stiili ja huvitava sõuga.
Järgmisel nädalal algab viies Maarja-laulude festival, mis on muutunud rahvusvaheliseks. Festival laienes juba eelmisel aastal väljapoole Narvat ja seekord on avakontsert 8. septembril Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus. Esinevad Oksana Sinkova flöödil, Alina Sakalauskaja mandoliinil ja Kadri Ploompuu orelil. Samuti Narva ja Ivangorodi muusikutest ansambel Cantatores Narvensis.
Kontsert «Ole tervitatud, Maarja» toimub 15. septembril Tartu Peetri kirikus. Festivali viimane kontsert on Peterburi Püha Maria kirikus. Lisaks lauludele oleme püüdnud festivali kaasata ka neitsi Maarjale pühitsetud kirikuid. Festivali jooksul saab kuulata veel ansamblit Rondellus ja duetti Klassika ning organiste Toomas Trassi, Anna Humalat ja Anneli Klausi. Neljal kontserdil mängin kaasa ise.
Esmakordselt korraldame festivali raames ansamblite ja kooride võistukontserdi. See toimub 17. septembril Narva Aleksandri kirikus ja võistlema asuvad Haapsalu, Keila, Türi, Kadrina ja Tartu kirikumuusikud, lisaks üks kirikuga mitteseo­tud naisansambel. Võistlejate vahel läheb jagamisele kuld-, hõbe- ja pronksdiplom ning neitsi Maarjaga seotud saladuslik grand prix. Lauljatele jääb vaid soovida okast kurku.