Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suvehelid kõlavad Lõuna-Eestis

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

22. augustini toimub kontsertsari «Suvehelid» 4 alapealkirjaga «Luulekõlad». Kontserdisarja asutas 2007. aastal Tartu Maarja koguduse kirikumuusik Elke Unt. Vaimuliku muusika kontserdid on toimunud eelkõige Lõuna-Eesti kirikutes, kus leidub heas mängukorras ajaloolisi oreleid ja tänulikke kuulajaid.
Sel aastal toimus esimene kontsert Valga kirikus, 18. augustil kell 18 on kontsert Kodavere ja 19. augustil kell 19 Põltsamaa kirikus. Kuulda saab inglise meeleolukat muusikat orelile ja flöödile Lande Lampe-Kitse ja Elke Undi esituses.
Kontsertidel 20. augustil kell 18 Räpina ja 22. augustil kell 16 Urvaste kirikus on kaastegev luuletaja Kristiina Ehin. Muusikutena teevad kaasa Vanemuise ooperisolistid Atlan Karp ja Karmen Puis, flöödimängija Lande Lampe-Kits ja organist Elke Unt. Kavas on peamiselt psalmimuusika Artur Kapilt ja Elke Undilt,  kuid lisaks kõlavad Soome kirikumuusika õppejõu Juhani Haapasalo viisistatud Anna Haava tekstile loodud soololaul ning esmakordselt Elke Undi poolt kaks Kristiina Ehini tekstidele kirjutatud soololaulu.
Kontserdid on tasuta, kuid võimalus on annetada kogudusele.