Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ristil tänati ustavat majapidajat

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Laupäeval, 7. oktoobril oli Ristil suur rõõmupäev – õnnitleti koguduse juhatuse esimeest Vaike Kaljast, kellel 9. oktoobril oli 60. sünnipäev.

137 annetajaliikmega Risti kogudus, õpetaja Annika Laats, külalised Soome sõpruskogudusest Kirkkonummilt, sõbrad ja lähedased kogunesid laupäeval tähistama Vaike Kaljase sünnipäeva. Päeva tegi eriliseks Lääne-Harju praosti Jüri Vallasalu poolt Vaikele üle antud tunnustus – konsistooriumi tänukiri ustava teenimise eest. Kogudus kinkis sünnipäevalapsele Eesti Kiriku aastatellimuse.

Koguduse õpetaja Annika Laats ütles Eesti Kirikule, et hindab Vaiket kui erakordselt tublit inimest, kes teeb oma tööd põhjalikult ja südamega. «Ääretult ustav kristlane, kes oma tagasihoidlikus olekus teeb kõike, mis vaja. Sitke ja kohusetundlik, läbinisti ustav,» on õpetaja sõnad.

Vaike Kaljas ütles, et tuli kiriku juurde iseseisvustuulte ajal 1989. aastal, kui kogudust teenis diakonõpetaja Urmas Arusoo. Tuleku tagapõhjaks peab naine lapsepõlvekodust kaasa antud meelsust: tema vanemad olid kristlased, käisid kirikus, pidasid kodus kristlikke tähtpäevi ja selgitasid nende tähendust. Ka oskas ta juba lapsepõlvest kirikulaule.

Laulukoor oligi see, mis teda alguses sidus, edasi tulid juba muud ülesanded. Kooliõpetajana – Vaike Kaljas on olnud Risti põhikooli ja on 1984. aastast Padise põhikooli algklassiõpetaja – võttis ta enda kanda pühapäevakooli õpetaja töö ja sai selleks Soomes vastava koolituse.

Vaike Kaljas peab elus oluliseks õiglustunnet, mis tema sõnul igal pool temast välja lööb. Ta kohe tahab teisi abistada ja teeb kõike, mis vaja, küsimata tasu. Abikaasa Mart ütleb, et Vaike on «igavene energiapomm», kes jõuab igale poole. Vaike ja Mart Kaljasel on kolm last.

Rita Puidet