Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Religiooniuuringute uusi suundi

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Eestit külastab professor Robert Jackson (fotol), kes koos oma kolleegidega Warwicki ülikoolist on välja töötanud interpreteeriva lähenemise religioonide uurimisel.

Lisaks teadustööle osaleb ta aktiivselt ka religiooni ja hariduse kohta käivates debattides, on Euroopa Wergelandi keskuse religioosse mitmekesisuse ja hariduse professor, samuti nõustab ta religioonialase, kodaniku- ja inimõiguste hariduse küsimustes Euroopa Nõukogu komisjone. Ta on osalenud mitme Euroopa Nõukogu religiooni ja haridust puudutava alusdokumendi väljatöötamisel ning praegu juhib meeskonda, mis tegeleb nende dokumentide ellurakendamiseks vajalike materjalide väljatöötamisega.
Prof Jacksonit saab kuulata Eestis kahel korral. 14. veebruaril kell 14.15 peab ta Tartu ülikooli usuteaduskonnas avatud seminari interpreteeriva lähenemise kasutamisest religiooniuuringutes, kuhu on oodatud religiooni uurimisega tegelevad inimesed. (Lähemalt http://www.us.ut.ee/en/news/seminar-interpretive-approach-hermeneutical-methodology-studying-religion-society-prof-robert ).

16. veebruaril esineb prof Jackson Tallinnas Pühavaimu 6 usundiõpetuse õpetajate konverentsil «Jagamine teeb rikkaks» ettekandega viimastest suundumustest religioonide õpetamisel Euroopas. Konverentsil jagavad häid ideid ka meie oma õpetajad, näiteks Toomas Jürgenstein skeemidest, Heikki Silvet maailmavaateõpetuse kursusest, Merit Süving lühiuurimuse võimalustest kohalike usutegelaste kohta, Ulvi Uutar elektrooniliste õpikeskkondade kasutamisest ning Anu Kohal juhib Eesti Ajaloomuuseumis religiooniteemaliste töölehtede arutelu (vt konverentsist lähemalt http://usundiopetus.weebly.com/ ).
Olga Schihalejev