Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Regionaalminister kohtus peapiiskopiga

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Kolmapäeval, 7. mail arutasid valitsuse ja luterliku kiriku asjatundjate komisjoni liikmed koostööd kultuuri, kaplaniteenistuse ja sotsiaaltöö valdkonnas.
Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au sõnul arutati riigi ja kiriku ühisteemasid: pühakodade riikliku programmi täitmist, muinsuskaitsealast täienduskoolitust koguduste liikmetele ja vastava käsiraamatu kasutamist.
Komisjoni juhivad esimehena regionaalminister Siim Kiisler ja kaasesimehena peapiiskop Andres Põder. Ühiskomisjonil on mitu alakomisjoni, mille tööd alakomisjonide esimehed kokkusaamisel ka tutvustasid.
Kultuuriväärtuste alakomisjon tutvustas muinsuskaitsekoolituste korraldamist. Sel aastal on toimunud muinsuskaitseameti, siseministeeriumi ja EELK koostöös muinsuskaitsealased täienduskoolitused kohalike omavalitsuste töötajatele ja koguduste esindajatele Tartu ja Võru maakonnas, sügisel toimuvad koolituspäevad Viljandis ja Rakveres. Toodi esile kirikute hooldusraamatut, mis on väga oluline abivahend.
Kõneks oli ka EELK arhiivindus, täpsemalt kirikuraamatute salvestamine mikrofilmidele, mida tehakse koostöös ajalooarhiiviga; samuti orelite passistamine, mis peatselt lõpule jõuab.
Käsitleti ka riigi, EELK ja Eesti Kirikute Nõukogu ühiseid tegevusvaldkondi nagu haridus ja kaplaniteenistus ning viimasega seotud küsimusi nagu kutsestandard ja täienduskoolitus. Et taas on hakanud tegutsema kiriku ja riigi ühiskomisjoni sotsiaalkomisjon, siis tutvustas alakomisjoni esimees Avo Üprus nimetatud komisjoni tööd. Nimelt arutati esimesel kohtumisel kaplani ametikoha sisseseadmist hoolekandeasutustes ja haiglates.
Peapiiskop avaldas tunnustust Eesti Vabariigi 90. aastapäeva üritusi korraldanud riigikantseleile.
Regionaalminister hindas ühiskomisjoni toimimist konstruktiivseks. «Riigi ja kiriku vaheline koostöö nende kahe institutsiooni ühisosa teemadel arendab ja avardab nii omavahelist suhtlust kui aitab kaasa kogu ühiskonna tasakaalustatud arengule,» ütles Kiisler.
 Valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vahelise koostöö arendamiseks moodustati asjatundjate komisjon 1999. aastal.
Läinudnädalane kokkusaamine oli järjekorras 16. Uus kohtumine lepiti kokku eelolevaks sügiseks.
EK