Rakveres tulevad taas kirikupäevad

/ autor: Ergo Naab / rubriik: Teated / ilmunud:  /

väike logoDetsembri esimesel nädalal korraldavad Rakvere kristlikud kogudused traditsiooniliselt taas kirikupäevi. Seekord toimuvad need kuuendat korda ning tunnuslauseks on «Uues kuues». Soovime jätkuvalt näidata, et kristlusel on meie kogukonnale midagi öelda ja anda.
Päevad algavad advendiaja esimesel pühapäeval avajumalateenistusega Rakvere Kolmainu kirikus, kus jutlustab peapiiskop Andres Põder. Õhtul süüdatakse advendiküünal linna keskväljakul koos linna- ja maavalitsuse esindajatega. Siis suundutakse taas Kolmainu kirikusse, kus musitseerib Misjonikoor Maarja Vardja juhendamisel.
Järgneval nädalal pakume võimalust osaleda loengutel ja teemaõhtutel. Kavas on asju, mis sobivad rohkem laiadele hulkadele, kui ka neid, mis võiksid huvitada teatud huvialade esindajaid. Esmaspäeval saab tutvuda abielutemaatikat puudutavate küsimustega: preester Aleksandr Lebedev lahkab abieluküsimusi õigeusu kiriku traditsioonist lähtuvalt. Teisipäev on õigluseteemaline: Art Cafes räägivad Helle Liht ja Jaanus Välja õiglase kaubanduse ja inimkaubandusega seonduvast. Kolmapäev võiks huvitada inimesi, keda paeluvad huvitavad sündmused meis ja meie ümber. Professor ja semiootik Mihhail Lotman peab Tallinna Ülikooli Kolledži aulas loengu teemal «Märkide märkamine».
Kuigi Rakvere on juba kuulus, saab ta kuuendate kirikupäevadega veelgi kuulsamaks. Nimelt antakse siin välja täiesti uus ja omanäoline piiblitõlge – Rakvere psalter «Kiituslaulud». Tõsi, tegemist on ühe osaga Piiblist, mille on heebrea keelest tõlkinud õpetaja emeeritus Enn Kivinurm. Neljapäeval kell kolm toimub psaltri esmaesitlus rahvamaja keldrisaalis, kohal on  Jaan Bärenson Eesti Piibliseltsist.
Toimuvad jumalateenistused ja kontserdid nii noortele kui eakamatele. Traditsiooniline kolm tundi kestev meediamaraton leiab aset seekord Sõmeru uues ja innovatiivses vallamajas. Programmi saab jälgida Pereraadio ja Pildiraadio vahendusel internetist.
Kirikupäevade kodulehekülg: www.karmel.ee/kirikupaevad
Info: Gunnar Kotiesen, tel 5635 8802; Tauno Toompuu, tel 529 0651.
Ergo Naab