Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamatuletilt

/ Autor: / Rubriik: Teoloogia / Number:  /

 Tarmo Toom.
Sest Sinu silmale pole suletud süda kättesaamatu.
Allika kirjastus, 2011. 316 lk.

Eestis sündinud ja kasvanud, Ameerika katoliku ülikooli patristikaprofessor Tarmo Toom on kirjutanud raamatu Augustinuse «Pihtimuste» selgituseks.
«Pihtimused» valmisid aastatel 397–401. Tegu on nõudliku, tähelepanelikkust ja süvenemist nõudva tekstiga, mida iga uus põlvkond loeb oma olukorrale toetudes, loetut iseenda ja Jumalaga seostades.
Tarmo Toom soovitab lugeda esmalt Augustinuse raamatut ja siis tema kommentaare sellele. Raamat on erksa vaimu ja avatud meelega otsijatele, et avastada enda jaoks midagi igavest, mõõtmatut ja täiuslikult ilusat, kirjutab autor.
«Õhtumaa arusaamad Kolmainu Jumalast, Pühast Vaimust, armust, pärispatust, ettemääratusest, kiriku olemusest, sakramentidest, piibli tõlgendamisest, spiritualiteedist ja õige mitmest muust õpetusest võtavad tooni Augustinuselt – isegi kui seda ei teata ja usutakse end kordavat vaid «puhast» uustestamentlikku/apostellikku õpetust. Augustinus ei pruugi küll olla alati normatiivne, kuid tema vari ulatub sellegipoolest üle paljude arusaamade,» kirjutab autor raamatu selgituseks.
Autor kutsub lugejaid koos Augustinusega läbi käima keerulist vaimse kasvamise teed, naerma ja ohkama koos temaga, parandama saadud haavu, ülistama Jumalat.
Eesti Kirik