Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühapäeval viivad kõik teed Kambjasse

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Algab kolm päeva kestev kristlik noortefestival teemal «Jumal tänatud!».
17.–19. au­gus­­tini ootame Kambjasse noori Eestist ning välismaalt. Huvitavat tegevust jätkub kõigile, õpitubades saab suhelda eesti, vene ja inglise keeles. On veel vabu kohti, infot leiab festivali koduleheküljelt www.jape.ee.
«Tänan» ja «palun» on sõnad, mida meile õpetatakse maast madalast. Siiski tuleb ette, et need vahel ununevad. Ja kui nii juhtub, siis ununeb ka palju muud ja lõpuks tundubki, et asjad on justkui iseenesest. Tänavad on pühitud iseenesest, leib on poeriiulil iseenesest, päike paistab iseenesest.
Vaevalt unustab keegi tänada vetelpäästjat, kes uppuja kindlast surmast päästis. Jumal aga kingib meile elu ja kõik, mida vajame, iga päev.
Kaunis on mõelda, et meie rahvas on pidanud kõige hinnalisemaks tasuks Jumala abi. Ja mis saabki olla hinnalisem sellest, kui Jumal ise meid aitab. Sellepärast soovisid vanad eestlased: «Aidaku sind Jumal», millest sai lühend aituma ehk aitäh.
Me kõik vajame enda kõrvale inimest, kes meid mõistab. Sõna «tänan» annab märku, et mõistan ja tahan hoida suhet. «Jumal tänatud!» tähendab, et hoian oma suhet Jumalaga, sest olen märganud Tema tegusid.
Korraldava toimkonna nimel
Kristjan Luhamets