Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühapäevakool kolib Internetti

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Juba aastaid on mitmes Soome koguduses tavapärase pühapäevakooli kõrval tegutsenud Interneti-pühapäevakool.
Pühapäevakooli korraldavad kogudused juba palju aastaid nii koolieelikutele kui ka kooliealistele lastele. Tavapäraselt tulevad lapsed kiriku juurde nädalalõpupäevadel. Nüüd on mitmes Soome koguduses võimalik pühapäevakoolis käia ka Interneti-lehekülgedel.
Koguduse leheküljelt leiab linke pühapäevakoolis kasutatavate materjalide juurde, samuti on seal näpunäiteid käsitööks, mängujuhiseid ja laule.
Soome kiriku lastetöötegijad on möönnud, et taoline e-pühapäevakool õigustab ennast, sest tegutseb siiski tavapärase pühapäevakooli kõrval. Ka pole mõeldud arvutipõlvkonna lapsi veelgi enam arvuti külge siduda, lehekülgede ülesanded on koostatud koos vanema, vanavanema või ristivanemaga lahendamiseks.
2003. aastast tegutseb Kankaanpää koguduse e-pühapäevakool. Tegijate sõnul külastab seda kuni 200 inimest nädalas, tekste ja ülesandeid vahetatakse iga kuu.
Hiljuti kirjutas Soome ajaleht Etelä-Suomen Sanomat sarnase teate ka Heinola kogudusest, kus selle aasta tööplaanidesse on kirjutatud idee alustada e-pühapäevakooli rajamist. Taolisele mõttele on tegijaid ajendanud mitmesugused muutused ühiskonnaelus.
Koguduse lastetöötegija Heli Heikkilä on ajalehele öelnud, et pühapäeva tähendus ühiskonnas on muutunud, traditsiooniline pühapäevane pühapäevakooliõpe vajab samuti muudatusi. Ehkki Heikkilä sõnutsi ei asenda Internetis suhtlemine inimestevahelisi otseseid kontakte, on virtuaalvõimaluste kasutamine oluline. Näiteks sobiks see usulise kasvatuse osana. Ennekõike oleks e-pühapäevakool suunatud Heinola lastele, kuid Interneti-pühapäevakool on siiski avatud kõigile.
Lea Jürgenstein