Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühalaulu koolis õpitakse Issandale laulma

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Detsembris tegevust alustanud Tallinna Toompea Kaarli koguduse Pühalaulu kooli oodatakse osalejaid.
Pühalaulu koolis saab õppida eestikeelsete pühakirjatekstide lugemist ja laulmist, toetudes kiriku keskaegsetele traditsioonilistele tarkustele ja kogemustele. Õppematerjaliks on praegu koostatav «Eesti laulupsalter», mille üheks oluliseks muusikaliseks aluseks on 10. sajandil kirjutatud anonüümne traktaat psalmide laulmisest «Commemoratio brevis». Pühalaulu kooli viib läbi Eerik Jõks.
Pühalaulu kooli võivad tulla ka need, kes arvavad, et neil muusikalisi eeldusi ja/või lauluhäält ei ole. Üheskoos õppides ja teineteist toetades püüame kõikidele anda jõukohase võimaluse täita pühakirja üleskutset: «Laulge Issandale uus laul, laulge Issandale, kõik maailm!» (Ps 96:1). Ainsaks eelduseks Pühalaulu kooli õpilaseks saamisel on soov süveneda pühakirjatekstidesse ja tahe endas avastada või arendada pühalaulu talenti.
Esialgu koguneb Pühalaulu kool igal neljapäeval kell 17.30–19.30 Kaarli kiriku keldris (idapoolsest sissepääsust vasakul). Esimene kohtumine käesoleval aastal on 10. jaanuaril. Pühalaulu koolis õppemaksu ei ole.
Tule Pühalaulu kooli, et järgida Pauluse üleskutset, milles ta ütleb: «Kristuse sõna elagu rikkalikult teie seas, kõiges tarkuses õpetage ja manitsege üksteist psalmide, hümnide ja vaimulike lauludega, laulge kogu südamest tänulikult Jumalale!» (Kl 3:16)
Eerik Jõks