Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

President Ilves külastas Haapsalu toomkirikut

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Haapsalu koguduse õpetaja Tiit Salumäe tutvustas president Toomas Hendrik Ilvesele ja proua Evelin Ilvesele kiriku ajalooväärtusi. Foto: Arvo Tarmula

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves külastas esmaspäeval, oma Läänemaa-visiidi esimese päeva hilisõhtul Haapsalu toomkirikut.
Presidendi võttis kirikus vastu Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetaja, praost assessor Tiit Salumäe, kes tutvustas kiriku ajalugu ja koguduse elu. «See kirik on olnud üle 300 aasta Euroopa ühe riigi pealinna kirik,» meenutas Salumäe aega, mil Haapsalu toomkirik oli Saare-Lääne piiskopkonna peakirik.
«Tänu ja austusega selle õhtuse võimaluse eest minna ajaloos sajandeid tagasi ja tulla siis tänapäeva,» tegi president Ilves toomkiriku külalisteraamatusse sissekande.
Salumäe sõnul on president Ilves paaril korral varemgi toomkirikut külastanud, sealjuures on ta käinud korra ka vanamuusikafestivali kontserdil, kuid presidendina oli ta toomkirikus esimest korda. Salumäe kinkis presidendile ja tema kaaskonnale «Teeliste kiriku» raamatuid.
Presidendi lahkumist kirikust saatis kellatornist kõlanud uhke mitme minuti pikkune kellamäng.
Lehte Ilves,
Lääne Elu