Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pirita kloostris anti kätte aastapreemiad

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) traditsiooniline aastalõpukoosolek peeti Pirita kloostris. Koosoleku avatud osas kloostri kabelis ütlesid tänu kordaläinud koostöö eest EKNi asepresidendid pastor Joosep Tammo ja piiskop Philippe Jourdan. Tänati neid, kes on teinud tööd Kristuse Ihu ülesehitamisel ning ühise oikumeenilise pere nimel. Lootust täis ootusaeg laseb meil hoida pilgu seal, kus üle vaevade ja rõõmude paistab Petlemma täht. Lauluga lõi meeleolu Eerik Jõks.
Tervituskõnega esines regionaalminister Vallo Reimaa, kes tundis heameelt, et koostöövormid EKNi ja riigi vahel on avardunud. Näitena tõi ta kaplanitöö laienemise politseisse, kaplanite kutsestandardi väljatöötamise, diakooniatöö korralduse magistriõppe ning oikumeenilised täienduskoolitused. Reimaa andis üle siseministeeriumi tunnustuse ja tänukirjad religioonitolerantsi konverentsi korraldajatele.
Anti üle ka EKNi oikumeenilised aastapreemiad. Rahvusvaheliste ja oikumeeniliste juhtimiskonverentside korraldamise eest pälvis preemia pastor Üllas Tankler, kes on viimase seitsme aasta jooksul olnud Eesti kristliku juhtimiskonverentsi peakorraldaja. Juhtimiskonverents on ühendanud paljude konfessioonide esindajaid nii Eestist kui välismaalt ning andnud praktilisi teadmisi kristliku juhtimise vallas.
Eripreemia integratsiooni vallas pälvisid Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar, preemia võttis vastu rektori kt Lii Lilleoja, ning Tallinna Peeteli kogudus, preemia võttis vastu koguduse juhatuse esimees Mati Sinisaar. Kool on oma rohkem kui kümne tegutsemisaasta jooksul loonud kliima, kus kaovad keele- ja rahvusbarjäärid ning areneb üksteise erinevusi respekteeriv ja väärtustav kristlik kultuur.
Peeteli kogudus on sotsiaal-se töö läbi kaasa aidanud eri rahvuskogukondade lähenemisele ja lõimumisele ühiskondlikult probleemsetes valdkondades, mis on seotud tänavalaste ja kodututega. Kogudus alustas 1997. aastal tööd Põhja-Tallinna tänavalastega ning kümne aasta jooksul on suudetud aidata rohkem kui 200 tänavalast ja üle 30 neist on koguduse abiga astunud iseseisvasse ellu.
Töökoosolekul võeti vastu ka jõululäkitus.
Sirje Semm