Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskop osales aastapäevapidustustel

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

31. oktoobril osales peapiiskop Andres Põder Saksamaal usupuhastuspüha jumalateenistusel Wittenbergis. Pidulikult tähistati evangeelse abiorganisatsiooni Gustav Adolf Werk’i 175. aastapäeva.Usupuhastuspüha jumalateenistusel Wittenbergi linnakirikus süüdati Gustav Adolf Werk’i (GAW) partnerkirikute saadetud küünlad – 43 mitmesuguse organisatsiooni erisümboolikaga küünalt, mis aastapäevapidustusteks Saksamaale toimetati. Jumalateenistusel jutlustas GAWi president dr Wilhelm Hüffmeier. Sündmus kanti üle ka Saksamaa riigitelevisioonis.
Peapiiskop Andres Põder ütles Eesti Kirikule, et jumalateenistus oli meeleolukas. Kirikus etendati sketši «Gustav Adolf ja Martin Luther», mis põhines kahe suurmehe dialoogidel, milles anti vastastikku hinnanguid otsustele ja tegudele. «See meenutas mulle väga äsjast Tartu ülikooli juubelietendust Gustav Adolfist ja Johann Skyttest Tartu Jaani kirikus,» ütles peapiiskop. «Etenduses kuuldu – kahe ajaloo suurkuju nii kriitilised kui ka tunnustavad märkused – andis aastapäeva külalistele vestlusainet lõunalauaski.»
Aastapäevapidustused jätkusid sellel nädalal, 4. ja 5. novembril arutati järgmise aasta projektitaotlusi ja tehti tulevikuplaane, suurejoonelisel vastuvõtul 6. novembril tervitasid partnerkirikute esindajad Argentiinast Ukrainani organisatsiooni aastapäeva puhul.

Toetused ka Eestile

1832. aastal asutatud Gustav Adolf Werk on Saksamaa vanim evangeelne abiorganisatsioon, mille kaudu on abi suunatud Euroopa, Ladina-Ameerika ja Kesk-Aasia protestantlikele kirikutele. Põhieesmärgiks on toetada koguduste ülesehitamist, nii hoonete rajamist ja remonti kui ka evangeeliumi kuulutamist, laste- ja noortetööd, diakooniatööd ning aidata korraldada koolitusi.
GAWi abi on juba 15 aastat jõudnud ka Eestisse, igal aastal rahastatakse 3–4 ehitustööd ligikaudu 20 000 euro ulatuses. Tänavu on toetust saadud Risti kogudusemaja renoveerimiseks (5750 eurot), Reigi pastoraadi renoveerimiseks (7270 eurot) ja Võnnu kogudusemaja taastamiseks (6480 eurot).
Mullu kuulutati 175. aastapäeva puhul välja projektikonkurss, kuhu EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus esitas projektikava uute lauluraamatute koostamise toetuseks. Sedagi ettevõtmist otsustas GAW rahastada 5003 euroga. 17. oktoobril esitleti laste jõululaulikut, noortelaulik on veel tegemisel.

Lea Jürgenstein