Palvenädalaga rõhutatakse vaimulikku teenimist

/ autor: ek / rubriik: Määratlemata / ilmunud:  /

Möödunud pühapäevaga algas oikumeeniline palvenädal.

Selleaastane traditsiooniline Eesti Evangeelse Alliansi palvenädala teema on «Epifaania» (Kristuse ilmumine). Nädala jooksul peetavate jumalateenistuste sisuks on Jeesuse jätkuv ilmsiks-saamine maailmas, vaimulik teenimine, mis jätkub endiselt ka meie päevil.

Ulatuslik teema on saanud enam mõistetava ja piiritletuma pealkirja «Ühendatud taevaga…», millele otsitakse erilisi tähendusi erinevatest valdkondadest, ütles Eesti Kirikule Eesti Evangeelse Alliansi president Meego Remmel. Nii võime taevaga ühendatud olla maailma Lunastaja, eri maade, vaimu vastuvõtmise, pulmasöömaaja, Jumala auhiilguse ja veel mitme valdkonna kaudu.

Meego Remmel hindab igal aastal korraldatavat palvenädalat väga kõrgelt – alustab ju iga kristlane oma tegemisi ikka palvega ja palvet väärtustades.

Palvenädalal aga tulevad eri kirikute liikmed palves Jumala ette ja tunnistavad seal oma ühtekuuluvust ja elulaadi. Palve läbi saavad nad tänase maailma heaks ka midagi korda saata.

Kümmekond aastat peetud palvenädalad on soodustanud kirikutevahelist usaldust ja koostöövalmidust ning tekitanud usaldust kogu ühiskonnas. Need näitavad, et eri uskkonnad esindavad tegelikult kõik ühte kirikut. Üheks palvenädalate väljundiks on olnud ka jõulude ajal peetavad palvushommikusöögid. 5. jaanuaril toimus see Tartus maavanema, linnapea, kõrgkoolide rektorite, vaimulike jt osavõtul.

Palvenädala teenistusi peetakse Tallinnas, Tartus, Võrus, Paides, Jõhvis, esmakordselt täisnädalana Viljandis. Jumalateenistusi peetakse mujalgi. Alliansi ülekutse on pidada teenistust kas või üks kord igas paigas, kus on kas või kaks kogudust.

Palvenädalate traditsiooni algatas Euroopa Evangeelne Allianss 1848. aastal. Eestis on palvenädalat peetud enne II maailmasõda, ent palvenädala tava hägustus nõukogude korra ajal. Siis jätkati palvenädalaga Tartu vabakogudustes. Praegu osalevad selles kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud.

Rita Puidet