Õnnesoovid toimetusele lehe 90. aastapäevaks.

/ autor: ek / rubriik: Arvamus / ilmunud:  /

Seoses Eesti Kiriku 90. aastapäevaga saabus peatoimetaja e-postkasti tervitusi, mida tahan lugejategagi jagada.

Olen aastaid olnud teie lehe lugeja ning arvan, et leht lisaks kirikuelu tavateavetele on ka hariv ja silmaringi laiendav. Lehes peegeldub hoolivus ja tähelepanu meie rahva ning ühiskonna käekäigu üle. Paljud, kellele olen lehte ka lugeda andnud, on olnud üllatunud, et see pole vaid usust ja kirikust, vaid palju enamast. Kahju, et jaemüügis lehte praktiliselt ei ole, sestap on ainuvõimalus kindlasti lehte saada selle tellimine. Rõõme ja päikest teile! Lehe truu lugeja
Gennadi Vihman
* * *
Minu sügav lugupidamine ja tänu, et oled oma ajalehega, oma heade kolleegidega kui armas külaline, kes igal nädalal oma mõtteid jagab, vestleb, lohutab ja julgustab! Jaksu ja edu, rohkeid õnnistusi ja õnnestumisi!
Tiina
* * *
106. aastat tähistava Peterburi Teataja toimetuselt lähetas tervitusi Jüri Trei.
* * *
Sain täna oma postkasti uue aasta esimese Eesti Kiriku ja lugesin, nagu alati, otsast lõpuni läbi. Jälle oli tunne, nagu oleksin puhanud kosutaval saarel keset meedia mullitavat merd. Suur tänu!
Hille
* * *
Tahan Teid ja kogu Eesti Kiriku peret õnnitleda lehe ilusa tähtpäeva puhul! Mulle on jätkuvalt imetlemise ja tänu põhjuseks see suurepärane tõsiasi, et Eesti Kirik ilmub – sisukas, värske, julgustav! Palju püsivust ja rõõmu jätkamiseks! Õnnistagu Teid kõigeväeline Jumal!
Ivar-Jaak Salumäe

Usun, kuna elan
Saatus on mulle andnud võimaluse jälgida poliitikat juba lapsepõlvest saadik. Mäletan 1940. a «punaseid» valimisi. Sõjaajal 1943. a nägin viimast korda rikast Eesti põllumajandust, kui reisisime ema-isaga Kerigumäelt Sõmerpalusse ja tagasi, imetlesime suuri talukarju ja rikkalikke põlluvilju.
Sel ajal õpetas mu vanavanaema Katri mulle piibli- ja kristlikke tõdesid. Seda püha ristiusku olen ma kandnud endas kogu elu, nagu kandsin ka põuetaskus vedrunõelaga emalt saadud kingitust – sinimustvalget lippu.
1988. a Vastseliina kirikus uusaastaööl julgustas noor pastor Jüri Vallsalu rahvast täis kirikus inimesi Jeesuse sõnadega: ära karda, sa väike karjuke, sest sinu Jumal on sulle otsustanud anda kuningriigi. Ristiinimesed kõik uskusid seda ja kui Eesti riik Jumala abiga taastati, lootsin ka mina, et nüüd taastatakse ka koolides kristlik õpetus. Nüüd oleme kasvatanud aga uue põlvkonna ebausklikke ja uskmatuid.
Miks peaksin uskuma kividesse, tammedesse, marksismi või Che Guevarasse? Kus on nende imeteod ja tunnustähed? Kas meil kõigil ei oleks rahulikum uskuda ainsasse Loojasse? Mina olen kogu elu uskunud Loojasse, sest tean, et minu elu jooksul läks Jumala ennustus ja imetegu täide, et purustati hävingu koletis. Mina muud tunnustähte ei vaja. Ärgem laskem metsalistel endi hulgas kasvada ja levida! Astugem sellele vastu ise koos oma kindla usuga.
Ants Kuljus

Toimetuse kirjakast:
Aadress: Ülikooli 1, III k, 51003 Tartu
E-post: ek@eelk.ee