Õigus olla mina ise

/ autor: Andres Mäevere / rubriik: Arvamus / ilmunud:  /

Ja Jumal lõi inimese oma näo järgi, Jumala näo järgi lõi ta tema, ta lõi tema meheks ja naiseks. (1Ms 1:27)

Kes ma olen, kust ma tulen, kuhu ma lähen, milline ma peaksin olema? Need on igivanad küsimused, millele on püütud küll vastata, aga iga vastus jätab endasse kahtlused ja kõhklused.
Pühakiri ütleb meile, et me oleme loodud Jumala näo järgi ja oleme jumalalapsed. See kõlab hästi. Aga kas me siis tahame seda olla, sest see seab meie vastu üles ka omad nõudmised!?
Hetkel on maailma ühiskonna arutelude fookuses samasooliste abielu võimalus. Selle juurde kuulub väide, et kes sellele vastu räägib on ajast maha jäänud, konservatiivne, sallimatu, lihtsalt rumal ja õel inimene. Need inimesed tuleb seadusega paika panna, et nad inimkonna progressi ei segaks. Aga on see siis nii?
Looja on andnud mitte ainult loodusele, vaid ka inimhingele omad kindlad seadused. Nende rikkumine toob endaga kaasa negatiivsed tagajärjed. Nii on Looja inimese loonud meheks ja naiseks ja öelnud, et need kaks peavad üks tervik olema. See on aastatuhandete vanune tõde, mida tänapäeval ühe hetkega põrmustada püütakse.
Hiina rahvatarkus ütleb, et perekond on riigi alustala; kus iga kodu on tugev, seal on ka riik tugev. Seega, kui lammutatakse perekonda, siis õõnestatakse konkreetse riigi alust, millel see seisab. Siia juurde kumab läbi tõde, et maailma vägevad püüavadki lammutada kõike, mis inimesest indiviidi teeb: rahvusriiki, perekonda, usku, traditsioonilisi väärtusi …
Individuaalse tõekspidamise asemele peab astuma kõikvõimas ühiskondlik arvamus. Kui palju lihtsam on siis juhtida massi. Piisab, kui sisestada uus juhtiv arvamusprintsiip meediakanalitesse ja kogu ühiskond järgneb sellele. Kes ei järgne, see on rahvavaenlane, kes tuleb kõrvaldada.
Vana-Hiina filosoofias on tuntud yin ja yang, naiselikkuse ja mehelikkuse printsiip. Selle printsiibi sümboolses kujutises põimuvad omavahel valge ja must kujund. Üks ei saa eksisteerida ilma teiseta, üks sisaldub ka teises. Kui nüüd perekonnast võtta ära üks printsiip, kaob tasakaal ja harmoonia, perekond muutub ühevärviliseks.
Samasooliste abielu on vastu loodusseadustele. Mis saaks, kui metsas äkki kult ainult kulti kargama hakkaks? Metssead sureksid lihtsalt välja. Inimene on pisut leidlikum ja kavalam, aga lõpptulemus oleks sama. Kui nüüd on iga suitsupaki peale kirjutatud, et suitsetamine võib tappa, siis iga homoreklaami juurde peaks olema lisatud, et homosuhted võivad hävitada inimkonna. Need suhted võtavad ära perekonnalt isa või ema ja kusagil kaugemas tulevikus on inimkond katseklaasist sündinud.
Vanas Testamendis on meestevahelised seksuaalsuhted surma ähvardusel keelatud. Uues Testamendis vaatab Kristus armastusega ka kõige patusema peale ja siiski ütleb ta Jumala seaduste rikkujate vastu: mine ja ära tee enam pattu. Johannese ilmutuse raamat ütleb selgelt, et neil ei ole kohta jumalariigis.
Kuhu jääb siis õigus olla mina ise!? Kas jumalalaps ei või siis olla ka homo!? Tuleb kahetsusega nentida, et ei või. Kui nüüd paljud protestantlikud kirikud (Rootsi, Taani, Soome Saksamaa, osa USA kirikuid) samasooliste abielu doktriini ametlikult tunnistavad, siis on see selgelt eemaldumine Jumala sõna aluselt.
Oma teed selles suunas jätkates kaotavad nad kirikuna jumalalapse palgelisuse ja ka õiguse nimetada endid kristlikeks kirikuteks-kogudusteks. Ka meie Eesti sellelaadsed ühendused, selle asemel et klammerduda kiriku nimetusse, mis kuulub ainult Jumala juurde, võiksid endid ausalt tituleerida elu vikerkaari armastavateks hedonistlikeks kogukondadeks.
M2evere,A

 

 

 

 
Andres Mäevere,
vaimulik