Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noorte talvepäevad «Ilmutus» Põltsamaal

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Käib registreerimine 7.–9. veebruarini Põltsamaal toimuvatele rahvusvahelistele noorte talvepäevadele teemal «Ilmutus».
Osalema oodatakse  erinevate konfessioonide noori alates 12. eluaastast, aga samuti noortejuhte ja vaimulikke. Teiste seas osalevad Kangasala ja Tapio koguduse noored Soomest. Projekti korraldab EELK Põltsamaa kogudus koostöös kohalike koguduste noortega ja Soome kiriku Kangasala kogudusega.
Arutletakse ühiselt, mis see ilmutus on, kellele Jumal end ilmutab. Kas igaühele või vaid valitutele? Missugune on elu ilmutusega ja missugune ilmutuseta? Kuidas mõjutab Jumala ilmutus meid, inimesi?
Arutlusi, seminare ning oma usulisi kogemusi jagavad Marko Tiitus, Allan Kroll, Kristjan Luhamets, Mari Vahermägi, Jakob Remmel, Riikka Seppälä jt.
Talvepäevade programmi raames toimuvad Emmause missa, palvused, seminarid «Ilmutusega ja ilmutuseta», arutelud väikerühmades, geopeitus-fotojaht, töötoad, õhtuprogrammid, kontserdid ja ühislaulmised, vaba lava, üllatused jms. Lauluhuvilised saavad osaleda talvepäevade superstaari konkursil vaimulike noortelauludega.
Musitseerivad ja laulavad housebänd, Silver Sepp, Reinaru Vennad, noorte ülistusbänd Wolf, Põltsamaa koguduse noortekoor ja ülistusgrupp.
Popp-pärimusmuusik ja fantaasiapillide looja Silver Sepa ning Reinaru Vendade kontserti saavad kõik soovijad kuulama tulla laupäeval, 8. veebruari õhtul algusega kell 21 Põltsamaa kultuurimajja. Selleks tuleb osta kontserdipilet kohapealt.
Talvepäevade programmi lahutamatuks osaks on erinevad töötoad, mida sel korral juhendavad Marek Tamm ja Carl Heinrich Pruun (breakdance), Kertu Ütt (zumba),  Mailiis Laur (kunst – pimekrokii), Arho Tuhkru (kirikuõpetaja elu ja rännakud maailmas), Hanna Hark (fotograafia), erinevad religioonid (Riikka Seppälä), õigeusu kiriku külastus (isa Stefan).
Õhtuprogrammid sisaldavad nii ühislaulmist, kõnesid, ülistuslaule, sketše, esinemisi kui üllatusi!
Heaks tavaks on kujunenud noortejuhtide ja vaimulike ümarlaud. Sel aastal toimub see laupäeval, 8. veebruaril kell 11.30-13.00 kiriklas (Allika 1). Kutsume vaimulikke ja noortega tegelejaid kuulama ettekandeid ning mõtisklema-arutlema tänapäeva noorte usuliste arusaamade ja uskumuste üle. Ühtlasi mõtlema, kas ja kuidas on sellises nn uue vaimsusega maailmas võimalik teha kristlikku noorsootööd. Lektoriteks Tuuli Võsa, Mari Vahermägi ja Jakob Remmel. Kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema!
AINLULT noortejuhtide ja juhtide seminaris osalemine on prii! Toit omal kulul!
Talvepäevadele registreerimine ja info kodulehel www.allikal.com
Osalustasu soodustus kehtib, kui registreerid end ja tasud osalustasu hiljemalt 2. veebruariks! Kontakt: tel 5557 8237; ulviuutar@gmail.com
Ulvi Uutar,
Põltsamaa koguduse laste- ja noortetöö juht, talvepäevade peakorraldaja