Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noorte kristlik festival 13.–16. augustini Pilistveres

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Mis värk on?
Kristlik noortefestival JäPe on luterliku kiriku suvistest kirikunoortepäevadest välja kasvanud oikumeeniline kristlik festival, mis ühendab Eesti kristlikke noori. Me soovime anda noorele kristlasele ühendavat, teenivat ja armastavat kogemust usust Jeesusesse Kristusesse. Me otsime Kristust siin ja praegu, oma igapäevases elus. JäPe on noorte endi suupärane mugandus kuus aastat tagasi Pilistveres toimunud noortepäevade teemast «Järgmine peatus/taevas».
Kes korraldab?
JäPe on kasvanud üle meie kiriku piiride, kuid kandvaks eestvedajaks on ikka jäänud EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus. Igal aastal kutsub LNÜ kokku toimkonna, kes jõudu mööda püüab suvist suursündmust ette valmistada. Toimkonnas lööb kaasa erinevate kirikute ja koguduste ärksaid noori. Korraldajateks oleme ka meie kõik, kui kaasa mõtleme, head sõnumit edasi anname ja eestpalves kanname.
Kus ja millal sel korral?
JäPe 2009 «Julgen olla…» tagasi Pilistveres :). Meie riigi  juubeliaasta andis erakordse võimaluse proovida teistmoodi ja seetõttu kohtusime eelmisel aastal Kambjas. Nüüd siis jälle Pilistveres 13.–16. augustini.
Mis toimub?
Julgen olla / julgen eksida / julgen muutuda / julgen olla teistmoodi.
Jumalateenistused, palvused, ülistuslaul ja vaikuseruum. Kontserdid kirikus, rehehoones, kohvikus ja keldris. Õpitoad, rühmatööd, ettekanded, vestlusrühmad, talgutöö. Heategevuslik tembu-vembu turg, vabalava, sport jm ühistegevus, telklaager ning lõkketuli. Korraldatud on lastehoid.
Julged tulla? Julged noortele rääkida? Julged kaasa kutsuda? Julged hea sõnaga toetada? Julged meie eest palvetada?

JäPe 2009 toimkonna nimel
Hermann Kalmus,
korraldustoimkonna juht