Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Näitus Tallinna Jaani kiriku galeriis

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Urve Küttneri isikunäitus „Signum Dei“ on galeriis avatud 11. märtsini.
Küllap mõnigi inimene vajab elu teatud perioodidel märguandeid või märke. Ebakindluse või otsingu perioodil pole palju vaja. Piisab kui leitakse vähene märk, mis justkui kinnitaks valiku(te) õigsust.
Kunstnik Urve Küttner on talle omase kunstilise märksüsteemi leidnud ja loonud. Juba aastast 1997 on ta teadlikult kasutanud ja täiustanud oma maailma, mis on talle eriliselt südamelähedane. Kunstnik on kasutanud seeriates „Inglite aeg“ (2002) ja „Illuminatsioonid“ (2003) tuntud maaliklassikute mustvalgeid reprosid ühendades need oma originaal­ehetega. Märgid, ehted ja reprod on leidnud oma hapra väljenduslaadi ning julgelt tänapäevase tervikliku nägemuse. Näitus „Signum Dei“ – märk Jumalalt – vaid kinnitab seda.
Ehtekunstnik Urve Küttneri filigraanselt teostatud ehted on seotud erinevate kunstnike teostega nagu Piero di Cosimo, Pontomoro, Giotto, Andrea del Sarto, Fra Angelico, Dürer, Cranach jt.
Kunstnik Urve Küttner on oma loomingus leidnud tasakaalu, kus ei pea enam küsima, kuidas edasi või mis on pildil valesti. Pigem vastupidi, tema küps nägemus ja tehnika meisterlik valdamine annab tunnistust jumaliku ande olemusest ja puudutusest. Ta mõistab siduda nii möödunud ajastute kui tänapäevase kunsti enda kordumatu loominguga.
Urve Küttner on lõpetanud 1967 Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (EKA), on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1974, ta on osalenud aktiivses näitustegevuses alates 1970. aastast. Ta on pälvinud Kristjan Raua nimelise kunstipreemia 1998. aastal ja Ede Kurreli nimelise kunstipreemia 2001. ja 2016. aastal. Käesolev näitus on tema kolmekümnes isikunäitus.
Erkki Juhandi, näituse kuraator