Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muudame maailma paremaks

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

27. ja 28. mail toimuvad Haapsalus Lääne praostkonna misjonipäevad Kirikute Maailmanõukogu juhtlauset «Jumal, muuda maailma oma armus» motoks võttes.

Sel aastal möödub 200 aastat ajast, mil esimene Eesti misjonär Gustav Reinhold Nyländer läks tööle Aafrikasse. Tema ja meie tänaste misjonäride Väliahode, Keskinenide, Tuovinenide, Rael Leedjärve ja Pille Kruusi vahele jääb pikk rida nimesid, inimesi, kes töötanud Aafrikas, Indias, Hiinas ja mujal. 

Kunagiste misjonäride meenutuseks ja innustuseks jagada nii kaugel kui ka siinsamas kodus jumalasõna korraldab Misjonikeskus sel aastal mitu üritust. Jaanuaris vaimulike konverentsil Võrus etendati Piret Riimi koostatud misjoniajaloo-ainelist etendust «Meie misjon», lisaks nüüdsetele misjonipäevadele on Misjonikoor suvel kuulutusreisil USAs ja Kanadas, augustis on suveseminar ja oktoobris misjonikonverents ning misjonipüha.

Misjonipäevad Haapsalus algavad laupäeval, 27. mail kell kaks pärast lõunat kontserdiga toomkirikus. Au päevad avada on antud soomlastele – 1897. a otsustas Soome Misjoniselts hakata eestlastest õpilasi oma misjonikooli vastu võtma. Lauluga jagab rõõmusõnumit Jeesusest Kristusest Turu Miikaeli koguduse koor. Õhtul kell kaheksa on Jaani kirikus etendus «Meie misjon». Etenduses mängivad Misjonikoori lauljad.

Pühapäeva hommikul kogunetakse Jaani kiriku juurde, et protsessioonis liikuda linnuse hoovile, kus kell 11 algab Andrease missa. teenivad peapiiskop Andres Põder ja praostkonna vaimulikud, Misjonikoor, praostkonna koorid ning Rootsi Karlstati kiriku koor. Muusika ülendav ja puudutav vaim muudab jumalateenistuse mõjusaks ja selle ühendav osadus on mõeldud innustama kogudustes tehtavat misjonitööd. Pärastlõunal saab Jaani kirikus taas näha «Meie misjonit».

Misjonipäevadele on kutsutud Soome misjonär, ühtlasi Ridala ja Martna koguduse õpetaja Kari Tynkkynen, meie misjonär Keenias Rael Leedjärv, emeriitõpetaja Priit Rannut ning õpetajad Peeter Paenurm ja Enn Auksmann. Nende vedada on pühapäeval toimuvad töötoad, kus jutuks, kuidas Jumal muudab maailma. Tänu ja lõpupalvus on toomkirikus ja seal teenivad kaasa praostkonna koorid.

Et haapsallastele ja linna külalistele tutvustada laiemalt meie kirikut, oodatakse pühapäevaks  kiriklikke organisatsioone end tutvustama – selleks pannakse toomkirikusse kõigile soovi avaldanutele lauad. Kõrgkoolidele on pandud aga südamele kirjutada kursuse- või uurimistöid misjoniajaloost. Minevikku tundes teame, kuidas edasi minna.

Misjonikoori dirigent ja misjonipäevi ettevalmistava toimkonna liige Maarja Vardja kutsub kõiki järgmisel nädalavahetusel Haapsallu.

Rita Puidet