Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muinsuskaitseamet tähistab 20. tegevusaastat konverentsiga

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

30. oktoobril toimub Muinsuskaitseameti 20. aastapäevale pühendatud konverents, kus vaadatakse tagasi tehtule ning arutatakse muinsuskaitse rolli ja edasiste väljakutsete üle.
Konverents algab kell 9.30 Tallinna lauluväljakul. Päeva lõpetab pidulik auhinnagala, kus tunnustatakse parimaid koostööpartnereid.
Konverentsi eesmärgiks on lahti mõtestada muinsuskaitse roll Eesti kultuuripärandi säilitamise ja kaitsmise seisukohalt. Neil teemadel arutlevad Eesti Kunstiakadeemia professor Mart Kalm, meediaekspert Raul Rebane, kultuuripärandi aasta koordinaator Riin Alatalu ning kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits.
Konverentsi lõpetab diskussioon, kus küsimustele vastavad Muinsuskaitseameti eelmised peadirektorid Jaan Tamm, Anneli Randla ja Riin Alatalu ning praegune peadirektor Kalev Uustalu.
Päeva teises pooles kuulutatakse välja Muinsuskaitseameti teadustööde konkursi võitjad ja aasta kunsti-, ajaloo-, arheoloogia ja ehitismälestised, tunnustatakse parimaid partnereid ja antakse üle muinsuskaitse elutöö auhind.
Rahva lemmikmälestis selgub Facebooki hääletusel www.facebook.com/media/set/?set=a.611436052227862.1073741828.130597936978345&type=1
Ürituse kava kodulehel www.muinas.ee