Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonikeskuse uus sekretär-assistent

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

21. aprillil oli esimene tööpäev EELK Misjonikeskuse uuel sekretär-assistendil Janika Kurushevil (fotol).
«Minu misjonärist ema Anu Väliaho saatis mulle e-kirja teatega, et siin otsitakse sekretäri,» ütleb Janika. «Mõtlesin, et kuna olen ema kaudu nagunii misjoniga seotud, siis on misjonikeskuses kõik tuttav ja ma saan hakkama. Olen omal ajal aidanud ema sõbrakirju edasi saata jms teinud. Misjonikeskuses olin käinud palju kordi, rõõmus sekretär Ester oli alati ukse peal vastas.
Olen lõpetanud Taba­salu keskkooli. 1991. aastal õppisin Soomes Kauniaste Piiblikooli põhikursusel. Töötasin muuhulgas misjoniorganisatsiooni Rauhan Sana tõlgina Eestis. Praegu lõpetan Tallinna Majanduskooli personalitöö eriala. Minu diplomitöö teema on «Rahulolu-uuring EELK Misjonikeskuses».
Tööpakkumisi oli veel. Otsustavaks sai siinne rahulik õhkkond, kus pole üksteisele ärategemist, vaid inimesed on heatahtlikud, valitseb armastuse aura. Siin töötab mitmeid soomlasi ja võimalik, et ka soome töökultuur on natuke teistsugune. Töötasu oleks mõnel pool olnud kõrgem, samas ei teki siin teatud staatusenõuetega kaasnevaid esinduskulusid. Riietuda võib tagasihoidlikult, köögis saab ise süüa teha, parkida oma hoovis, aknast paistab rohelus, õunapuud.»
36aastane Janika on abielus Peipsi-äärsest suguvõsast pärit Viktoriga. Peres kasvavad kuueaastane Nele, üheksa-aastane Rasmus ja 18aastane Gerttu.
Piret Riim