Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Miks kirikule raha on vaja?

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

EELK Toetusfondi asutamine võttis mõtte sündimisest mõned kuud aega, kuid tehtud see sai. 9. jaanuaril 2018 istusid notari juures Indrek Laul, Väino Kaldoja, Urmas Viilma ja mina asutajatena ning Jüri Ehasalu tulevase nõukogu liikmena, panime paberitele käe alla, maksime igaüks 1000 eurot algkapitaliks sisse ja fond oli sündinud. Nõukogusse lisandusid nimetatutele veel Heiti Hääl ja Mart Hirtentreu ning Jüri Kraft, tegevjuhiks sai Annely Neame.
EELK Toetusfond ei kuulu EELK-le, vaid on EELK toetuseks loodud fond, iseseisev sihtasutus. Me tahame, et EELK saaks Maarjamaal senisest oluliselt paremini täita oma rolli ristiusu edasikandjana. Kõik 160 000 kiriku liiget tuleb „ellu äratada“ ja võita juurde uusi hingi. Usule. Evangeelne töö kiriku sisse on samavõrd oluline kui kirikust välja.
Me usume, et suudame paarikümne aastaga korda teha kõik EELK pühakojad, kuid mitte ainult. Tahame korda teha ka kõik Eesti inimesed. Anda meie rahvale tagasi tema identiteet ja väärikus – õigus uskuda, olla usklik, kuuluda kirikusse. Selleks peab olema hea kirikusse tulla ja seal olla. Jumal peab olema kohal. Ta peab alati olema jüngri jaoks kodus.
Me tahame muuta Eesti kristlaste,  ka kõigi eestimaalaste annetuskultuuri. Me läheme teatrisse, maksame 15 või 20 eurot ja see ei tundu ebaloomulik. Jumala juurde peabki saama tulla tasuta. Kuid oma ohvri peame tooma kõik. Luuka 21:2–4 seisab: „Ta nägi ka üht vaest lesknaist panevat sinna kaks leptonit ja ütles: „Tõesti, ma ütlen teile, see vaene lesknaine pani rohkem kui kõik muud, sest need kõik panid oma küllusest Jumalale anniks, kuid tema pani oma kehvusest kogu elatise, mis tal oli.““
Raha kogumiseks hakkame korraldama avalikke kampaaniaid konkreetse vajaduse jaoks. Tänavu on kavas kolm suuremat kampaaniat ning püsiannetuste kampaania. Kõige parem soovitus ustavatele kirikuliikmetele on sõlmida pangas püsikorraldusleping. Annetus ei pea olema suur, see võiks olla igakuine. Kui iga EELK liige annetab fondile ühe euro kuus, kogume 1,92 mln eurot aastas, millega saaks väga palju ära teha. Kui iga Eesti elanik annetab ühe euro kuus, kogume aastas 15,792 mln eurot, millega saaks korda teha juba väga palju kirikuid. 5 või 10 eurot kuus on jõukohane paljudele. Annetaja ravib ennast, annetus õilistab teda. Hea on hea olla. Andmine on Jumalale meelepärane tegu.
Küsimus ei ole ainult hoonetes. Me tahame, et igal Eesti inimesel oleks alati võimalus hingehoiuks, ristimiseks, leeritamiseks, laulatuseks, saada teenitud, õnnistatud ja maetud. Ka meelelahutus, mille alla käivad kirikukontserdid, ei ole täiesti kohatu. Indrek Laulu Tartu Ülikooli-Jaani kirikule annetatud Estonia kontsertklaver peaks olema igas Eesti kirikus, kus on põhjust püsivalt kontserte anda. Mul on usku kristliku kultuuri ja maailmavaatega Eestisse. Kui Jumal lubab, tahame minna ühest Eesti kirikust teise, aidata iga kogudust, muuta tema elu säravamaks, õnnistatumaks.
EELK Toetusfond on koostöö kiriku, fondi ja annetajate vahel. Annetajate hulgas on asutajad ja nõukogu liikmed esimesed annetajad, kuid kindlasti on palju häid inimesi ka väljaspool kirikut, kelle jaoks meie maa, rahvas ja tema meelsus peavad püsima – kristlikud. SA EELK Toetusfondi arveldusarve SEBs on EE091010220267776222. Külvake. Ja te lõikate.

Janek_mäggi copy

 

 

 

 

Janek Mäggi,
EELK Toetusfondi nõukogu aseesimees