Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mida sa veel ootad?

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Muusikalist külakosti pakkus noortepäevalistele Eestis ja Soomes tuntud ansambel Crux Lääne-Nigulast. Foto: Lehte Jõe
Lääne praostkonnas peeti nädalavahetusel kristlikke noortepäevi teemal «Mida sa veel ootad?».

Juba kolmandat korda toimunud üritust võib lugeda õnnestunuks. Noortepäevad algasid ansambli Norman kontserdiga Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumis. Muusikat kuulama oli tulnud suur hulk õpilasi ning bänd sai pika aplausi osaliseks. 
Reede õhtut alustas Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse noortetöö juhataja Juha Heinonen piiblitunniga, kus osalejad said mõtiskleda selle üle, milline on igaühe roll oma koguduses ja millele peaks elu pühendama. Kontserdil esinesid ansamblid Norman ja Aarni Soomest ning Crux Eestist. Soomekeelset juttu vahendas diakon Toomas Maarand.
Korraldajaid rõõmustas, et kohale oli tulnud sadakond noort nii oma praostkonnast kui kaugemalt.
Laupäeval jätkusid tegemised Lääne-Nigula kogudusemajas. Piiblitundides kõnelesid Juha Heinonen ja Johannes Häkämees. Töötubades said noored Kristel Terepingi juhendamisel pärlitest risti meisterdada, Tuuli Varik õpetas Emmause kooki küpsetama, muusikatöörühmas õppisid soomlased ja eestlased Joel Reinaru, Daniel Reinaru ja Siret Lendi abiga selgeks Emmause missa laulud.
Õhtupoolikul esinesid kontserdiga veel kord Norman ja Aarni. Hoopis teistsugust muusikat pakkus Lääne-Nigula koguduse bänd CasaKama.
Noortepäevad lõpetas Emmause missa Lääne-Nigula kirikus. Noortepäevalisi ja korraldajaid tänas praost Tiit Salumäe. Missal teenisid õpetajad Leevi Reinaru ja Kari Tynkkynen.
Õhturingis said kõik osalejad öelda oma mõtteid noortepäevade kohta. Nii eestlaste kui soomlaste muljed olid igati positiivsed. Kiideti esinejaid, seltskonda ja piiblitundides kõnelejaid.
Noortepäevade pilte vaadata ning Lääne praostkonna laste ja noorte tegemiste kohta teavet saab http://laanenoor.eelk.ee.

 

Lehte Jõe,
Lääne-Nigula koguduse laste- ja noortejuht