Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meediatöö noortega on tähtis

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Üks misjonäri põhilisi küsimusi elus on, kuidas jõuda nende inimesteni, kes ise kirikusse ei tule ja keda kusagilt suvaliselt ei leia. Ja kuna see teema ei peaks puudutama ainult misjonäre, aga ka mingil moel kõiki kogudusi ja kristlasi, on minu jaoks iga kord eriline rõõm need olukorrad, kus on võimalus kogudusega näha eriti palju vaeva sellega, et kutsuda uusi inimesi kirikusse ja anda neile võimalus evangeeliumi kuulda. Ikka vanad head viisid ja kombed töötavad ka, aga samas on põnev näha ja kogeda, milliseid uusi ideid ja mõtteid Jumal annab inimeste kutsumiseks enda juurde. 

Minu jaoks värske ja uus viis kutsuda uusi lapsi ja noori tuli välja eelmisel aastal, kui Puhja kogudus kaasas mind panustama laste ja noorte meedialaagrisse. Meie oleme Puhja kogudusega juba vanad tuttavad, sest mitmel aastal olen saanud laagerdada koos Valga praostkonna laste ja noortega suvelaagris, seega oli kerge jätkata koostööd ka uuest vaatepunktist. 

Puhja koguduse natuke suurem ettevõtmine KÜSKi projekti „Puhja koguduse audio-visuaalne arenguhüpe“ raamides on võimaldanud kogudusel panna kokku ideed ja soovid mitmepalgelisemast laste- ja noortetööst. Lisaks on arendatud kiriku audio-visuaalne süsteem, mis hõlmab näiteks kiriku helisüsteemi taseme tõstmist ja ülekannete parema tegemise valmidust kogukonnas ja ka laiemalt.

Puhja koguduse projekti arenguekspert Madis Kask pani hästi kokku, mis mõttega meedialaagreid tehakse: „Miks meediatöö noortega on tähtis? Kuna meedia tarbimine noorte seas on tänu sotsiaalmeediale ja nutiajastule hüppeliselt suurenenud, siis on tähtis noortele selgitada, kuidas meedia kui selline töötab ja mida peaks silmas pidama näiteks sotsiaalmeediat tarbides. Samuti saab meediat vaadata ka kunsti või eneseväljendusviisina ning Plussmeediaga oleme otsinud ka võimalusi, kuidas evangeeliumi läbi meedia kuulutada. Et oluline on rääkida ka meedia positiivsetest aspektidest, mitte alati negatiivset rõhutada.“

Mina arvan, et näiteks sellisel viisil on meediatööl väga hea võimalus koguduses vilja kanda. Alati on kõige tähtsam see, et inimene saab võimaluse kuulda evangeeliumi ja Jumal saab oma sõna kaudu teha inimeses tööd. Teiseks on sellised toredad laagrid suurepärane võimalus kohe kaasata lisaks lastele ka teisi inimesi: teenimine kokameeskonnas, taustal korraldajana või praktiliste vajaduste täitmine laagri jooksul on kõik väga olulised. Üks väike misjonär võib küll näiteks piiblitunni teha ja ideid pakkuda, aga laager tervikuna moodustub alati meeskonna ja eelkõige Jumala juhatuse abil. 

Nii koguduse kui ka kiriku üks mõte on, et igaüks on tähtis osa Kristuse ihust ja igaühel on oma mõte, koht ja roll ning nii käib see ka väiksemates asjades. Rohkem teenijaid ja panustajaid – rohkem rõõmu. Mingi asi või tegemine kutsub meid kogudusse ja me saame võimaluse liituda Jumala perekonnaga, kui see kogudus meid vastu võtab ja annab võimaluse kasvada kristlaseks. 

Suur pulmapidu läheneb. Meie ülesanne on sinna kutsuda kõiki. Meie osa ei ole valida välja neid inimesi, kes Taevasse saavad, meie osa on kutsuda, õpetada, ristida, kõrval elada, toetada ja aidata neid, keda Jumal meie juurde juhatab või kelleni Jumala annab võimaluse jõuda.  

 

 

 

 

Kirsi Vimpari,

misjonär