Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Märka, mis su ümber. Avali silmaga

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Nordea kontserdimajas on 31. märtsini avatud Tunne Kelami loodusfotode näitus.
Tunne Kelam on saanud pildistamisel inspiratsiooni Eesti loodusest. Autor tõdeb: „Ma hakkasin vaatama, et tavalised looduspildid on küll ilusad, aga need võiksid minna pigem kuskile turismibrošüüri. Ka looduse käsitlemisel on vaja individuaalset lähenemist või tunnetust, seda, mis on just minu jaoks huvitav või mida olen selles avastanud. Seetõttu on näitusel suur osa detailidel ja huvitavatel momentidel.
Eesti loodus on imeline, ta on ürgne. Territooriumilt Belgia-suurune, aga Eestis on üllatav rikkus loodusvormides: metsade kõrval järvi, künklikke maastikke, soid, mitmekesine rannajoon, pankrannikud, liivarannad, kivised, soised rannikud. See on niisugune väärtus, millele tasub tähelepanu pöörata nii meil kui ka Eesti külastajatel. Oleme harjunud mõtlema, et meie ümber peab olema midagi erakorraliselt ilusat – kas või imeline päikeseloojang –, aga tegelikult on igal ajamomendil midagi märgata. See ongi see, mis teeb elu huvitavaks. Loodus on see, mis on loodu. Keegi on loonud looduse. Loodus ise annab tunnistust Jumalast, oma Loojast. Just see ilu ja mitmekesisus peaks selle mõtteni viima. Seda näevad inimesed, kes on avatud ja kes ei ole oma mõttemallide kütkeis.“
Näitusel on eksponeeritud 36 fotot, mis on pildistatud viimase paari aasta jooksul. Pildid on detailirohked ja lisaks looduse aastaringile leiab neis autorit paelunud arhitektuurseid elemente.
Tunne Kelam on fotograafina tunnetanud, märganud ja jäädvustanud Looja loodud ilu, millest annab tunnistust ka näituse pealkiri.
Erkki Juhandi, näituse kuraator