Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Marek Roots õnnistati Keila Miikaeli koguduse õpetajaks

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Põlvitades altari ees võtab Marek Roots Keila koguduse õpetajana vastu õnnistuse. Foto: Valdur Vacht

3. mail Keila kirikus toimunud introduktsiooniteenistusel seadis peapiiskop Andres Põder praost Jüri Vallsalu ja õpetaja Eenok Haameri assisteerimisel koguduse õpetajana ametisse Marek Rootsi (32).

Kaasa teenisid Lea Jants-Ylönen Nissist, Annika Laats Ristilt, Hedi Vilumaa Kõpust ning assessor Urmas Viilma ja emeriitõpetaja Laine Villenthal.
Jutluse pidas Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer, kes sõnas temale omasel siiral ja avalal moel, et see päev ei ole eriline mitte ainult Keila kogudusele ja uuele õpetajale, vaid ka talle. Mareki ja tema abikaasa Pirjo on ristinud, leeritanud ja laulatanud just õpetaja Haamer, kes oli ka nende mõlema õpetaja Tartu Teoloogia Akadeemias.
Õpetaja Haamer tõdes, et tema endisel õpilasel on ees vastutusrikas ülesanne – aidata inimestel mõista Jumala armastuse suurust ning olla heatahtliku, mõistliku ja kannatliku õpetajana iga koguduseliikmega tema vaimuliku kasvamise teel. Kuulates ja vaadates kantslist kõnelevat õpetaja Haamerit sai selgemaks, kust on pärit Marek Rootsi n-ö haamerlik vaimsuselaad.
Marek Roots ütles Eesti Kirikule, et peab tähenduslikuks, et tal ei ole olnud veel vaja kedagi matta, küll on kokku lepitud ristimisi ja mitu laulatust.
Pisut mures on vaimulik vahepeal katkenud laste- ja noortetöö pärast, kuid loodab siiski leida inimese juhendama.
Kolmapäeva keskpäeval toimuvate piiblitundide aega õpetaja muuta ei kavatse. Üldse püüab koguduse uus õpetaja vältida järske muudatusi ning ise kohaneda ja harjuda. Kogudusetöös väärtustab ta usalduslikke inimsuhteid, mille loomine vajab aega ja kannatlikkust. Abikaasa Pirjo hakkab täitma koguduse sekretäri ülesandeid.
Marek Roots on sündinud Elvas. Lõpetanud teoloogia akadeemia ja UI pastoraalseminari, ordineeritud 2003. aastal. Samal aastal valiti Häädemeeste koguduse õpetajaks, tema hooldada olid ka Treimani ja Tahkuranna kogudus. 2006–2007 oli ta Kanada praostkonna vikaarvaimulik. Praegu õpib Usuteaduse Instituudi magistrantuuris.
Keila kogudus oma 460 annetajaliikmega on selle näitaja poolest Mareki endisest, Häädemeeste kogudusest üle kolme korra suurem. Kuid kahel teenistuskohal on ka sarnasusi, näiteks on mõlemad kogudused pühitsetud peaingel Miikaelile.
Marek näeb mõlemasse kohta teenimaminekus Jumala juhtimist. Nii nagu omal ajal Häädemeestele minek, ei olnud ka Keilasse tulek pikalt ette planeeritud. Mareki hääles on Häädemeestelt äratulekust rääkides nukrus, sest ettepanek kandideerida Keila kogudusse, tuli talle eneselegi ootamatult. Lisaks lahkumisele armsaks saanud koguduseliikmetest jäi Häädemeestel mõnigi praktiline töö pooleli. Kuid Marek on täis usku, et Jumal suudab teha imesid ning leiab Häädemeestele õpetaja.

Monika Reedik