Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Liisi Koikson laulab kirikutes vaimulikke laule

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Liisi KoiksonMuusikaühing Crescendo kutsub muusikahuvilisi neljal detsembripäeval kontserdile «Hingemuusikaga jõuluaega».
Kontserdil kõlavad vaimulikud laulud, rahvalaulud ja koraalid, mis kõnelevad rahust, igatsusest ja igavikust. Laulja Liisi Koiksonit saadavad kitarril Paul Daniel ja saksofonil Kristjan Mazurtchak. Lood on seadnud ja kava kokku pannud Paul Daniel. Sama kavaga on nad ka varem esinenud. Koraaliseadetega on esinetud ka plaadil «Tähtede taga» (2005). Liisi Koikson ja Paul Daniel tegutsevad ka regilaule esitavas ansamblis Elletuse.
Kõik kolm esinejat on lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna muusikakooli. Liisi Koikson on valitud aastal 2006 parimaks naisartistiks. Ta on kaasa teinud mitmes muusikalis ja välja andnud mitu sooloplaati, näiteks «Vaikne järv» (2005) ja «Väikeste asjade võlu» (2007).
Pikka aega Postimehe toimetajana töötanud Andri Mai­mets on kirjutanud: «Liisi meenutab mulle ühte sumedat suvehommikut – seda õnnisrahulikku salapärast aega, mil päike veel ei paista, kuid sa võid kindel olla – kohe-kohe tuleb ta välja.
Lisaks sellele, et Liisi on üks imelisemaid Eesti lauljatare, on ta siiras ja südamlik tüdruk, kes – vähemalt sõprade ees – on alati aval ja aus. Olgu siis põhjust kurvastamiseks või rõõmustamiseks.»
Kitarrist Paul Daniel on mitmekülgne interpreet, orienteerub hästi nii džässis kui rahvamuusikas. Viimasel ajal on ta aktiivsemalt tegelnud heliloomingu ja arranžeerimisega.
Saksofonist Kristjan Mazurt­chak on mitmekülgne džässmuusik, muusikaliste projektide eestvedaja ning looja. Oma loomingu ja esituste eest on ta korduvalt pälvinud tunnustust erinevatelt konkurssidelt.
Kontserdid toimuvad 5. detsembril Viimsi kirikus, 12. detsembril Tartu Salemi kirikus, 18. detsembril Haapsalu toomkirikus, 19. detsembril Tallinna Jaani kirikus. Kontsertide algus on kell 17.