Kutsume liiklema

Kirikunoorte päevad toimuvad traditsiooniliselt maaliliselt kaunis Pilistveres.

Kirikunoorte päevad toimuvad traditsiooniliselt maaliliselt kaunis Pilistveres.

Laste- ja Noorsootöö Ühendus koostöös mitme kogudusega korraldab 17. korda kiriku noortepäevi. Juba neljandat korda on need Pilistvere laagrikeskuses. 6.–9. juulini toimuvad noortepäevad salapärasel ja mitmetähenduslikul teemal «Liiklus» on avatud kõigile noortele ja noortega tegelevatele inimestele sõltumata nende kiriklikust kuuluvusest.

Teemavaliku põhjustas tõdemus, et Eestis toimub noortega kahetsusväärselt palju liiklusõnnetusi. Samuti võib nimetada kogu meie elu pidevaks liiklemiseks, keelumärkide jälgimiseks, õigete valikute ja otsuste tegemiseks. Noortepäevade korraldajad tahavad kutsuda noori üheskoos avastama Jumala imelist maailma, et nad oskaksid oma igapäevases elus otsida ja leida Kristust ning teha paremaid valikuid. Apostel Paulus ütleb: «… tema sees me elame ja liigume ja oleme» (Ap 17:28).

Laagripäevad kannavad nimetusi «Õueala», «Ettevaatust, Jumal!», «Ettevaatust, inimene!» ja «Teetööd». Teemadega seostuvalt korraldatakse missasid, rühmatöid, palvusi, teematunde, mänge, kontserte, spordiüritusi, heategevuslaata jms. Õhtuti saab öökohvikus proovida oma lauluoskust karaoket lauldes või end proovile panna vabal laval. On jäetud aega ka vaikuseks.

Kutsume kõiki vaimulikke ja noortejuhte laagripäevadest osa võtma ning seda muidugi koos noortega. On oluline, et kirikus noortetöö vajalikkusest rääkides ei piirdutaks üksnes teooriaga, vaid teeksime omalt poolt kõik selleks, et noored julgeksid ja sooviksid kogudusse astuda. Pole oluline, kas koguduse grupis on kaks noort või paarkümmend, ka ainult ühe pärast tasub laagrisse tulla.

Olla avatud ja julge, rõõmus ja loominguline, kogeda, et keegi sinust tõeliselt hoolib, on vast iga noore soov ja unistus. Korraldajatena usume, et osalemine kristikul suurüritusel aitab noortel edaspidi püsida oma koguduse juures ning ise midagi kirikus teha.

Noortepäevadel toimuva ja registreerimise kohta saab lugeda ühenduse koduleheküljelt www.jargminepeatus.ee  või telefonidelt 627 7374 ja 627 7377.

Tiina Kliiman,
toimkonna juht