Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kutse Tarvastu kirikusse näitusele

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Pildil on kunstnik Kalli Kalde näituseplakati ees. Malev Toom.

6. septembrini saab Tarvastu kirikus vaadata kunstnik Kalli Kalde maalinäitust „Suur sinine vesi“.

Maalides on kunstnik mänginud mõttega suurest veeuputusest, mis võib järgneda kliimasoojenemisele. „Mis värvidega väljendada vee määramatut jõudu, kui vesi ujutab üle linnad ja metsad? Kellest saab moodsa aja Noa? Kas on meie seas keegi, kes ehitaks suure laeva ja võtaks kaasa paari igast looma- ja linnuliigist?M küsib kunstnik, kes viitab esimese Moosese raamatu suurele veeuputusele, mis kattis veega kogu ilma. „Kõik elav suri ja ainsad elusolendid, kes ellu jäid, olid peidetud Noa laeva. Kas müüdid räägivad meile meie tulevikust?“ arutleb Kalli Kalde. 

1967. aastal sündinud Kalde töötab joonistamise, graafika ja maali õpetajana Tartu Kunstikoolis. Oma maalide ja graafikaga on ta esinenud näitustel alates 1988. aastast. 2015. aastal sai Kalde Bulgaariast, iga-aastaselt Lessedra galerii minigraafikanäituselt „Miniprint Annual 2015“ esimese auhinna. Tänavu võitis ta II preemia VII rahvusvahelisel litograafia sümpoosionil Rootsis Tidaholmis.   

Käesolev on 13. näitus Tarvastu Peetri kirikus. Kirik on kunstihuvilistele avatud reedel ja laupäeval 13–17; pühapäeval 12–15. Muul ajal kokkuleppel telefonil 528 8204.

Elve Bender