Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kunstinäitus Viimsi kirikus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Lõikustänupühal avati Viimsi kirikus Aime Kuulbuschi näitus «Puudutused».
Kui me kedagi puudutame – ulatame käe –, on see sõpruse ja isikliku poolehoiu avaldus. Puudutused on isiklikud, abivalmid ja heasoovlikud. Puudutused ühendavad ja toetavad inimesi. Nad on olulisemad kui sõna, kuna puudutus on kõnetav ja sõnatu tegu. Mitte riivamine, vaid märkamine. Mitte külm sõnatus, vaid toetav tegu, armastuse alge. Seda imelist alget on tunnetanud ja oma tööde kaudu edastanud kunstnik Aime Kuulbusch. Näitus Viimsi pühakojas vaid kinnitab seda.
Kunstnikul tuleb oma töös puutuda kokku erinevate materjalidega, mõista nende omadusi, tajuda, tunda ja osata käsitleda neid kui lähtekohta alguse kujundamisel ja loomisel. Läbi tehnikate tundmise ja kunstilise kujundi vormimise valmivad teosed sobivaks koosluseks. Lisaks professionaalsetele võimetele kaasneb iga uue töö teostamisega loominguline sõnum, mis annab edasi mõtestatud kujundite ja erinevate materjalide kasutamise terviklahenduse.
Skulptor Aime Kuulbusch ütles näituse teema ja sisu mõtestamisel: «Minu jaoks võib puudutus olla päikesesoojus, tuulepuhang, aga ka vihm või soe valgus – loomulikuna olev loodus.»
Näituse tarvis loodud reljeefid üllatavad oma meisterliku ideekäsitluse ja oskusliku, lausa mängulise kergusega teostatud kunstilise tervikuga. Vormilahenduselt on teostel nii abstraktseid kui ka realistlikke kujundeid. Selge ja lihtsa vormivõtte kaudu on erinevates materjalides nagu pronks, akrüülvaik ja malm esitatud tajupiire hajutavaid modifikatsioone.
Näitusel olevad kaks triptühhonit on oma korduvas motiivistikus erineva materjali foonil andnud suurepärase tulemuse ja mõjuvad ühtsena. Teostes korduv geomeetriline kompositsioon ja vahelduvus tekitavad vaatajale illusoorse peegelduse tajutava ja nähtava kujundi ambivalentsusest. Reljeefide lakoonilise varjundi toetuseks on erinevate materjalide kasutuse võlu, mis omakorda tipneb tervikutunnetuses ja kogu näituse idee teostuse nõudlikkuses.
Viimsi pühakoda on kunstnik Aime Kuulbuschile tuttav paik. Tema loodud on kirikusaali lääneseinas paiknev kiriku ehitamise eestseisja president Lennart Meri bareljeef.
Erkki Juhandi,
näituse kuraator