Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kundas saavutasid lauljad töövõidu

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Traditsiooniliselt kuulub praostkonna pidupäeva ka väike konverents. Meie kirikus välja kuulutatud ristimise aastat järgides oli ettekandjaks kutsutud teoloogiadoktor Arne Hiob, kelle vastavateemaline artiklisari jõuab kirikulehes viimase osani käesolevas lehenumbris. Samal ajal, kui Kunda linna klubis konverentsi kuulati, läksid lauljad kirikusse ühislaule harjutama.
Narva koguduse organist Tuuliki Jürjo, kes ühislaulud oli välja valinud ja neid kooridele õpetas, ütles, et lauljaid oli seekordsel peol vähem, aga esinejad olid see-eest hästi valmistunud ja kontsert eriline. Häid sõnu lausus Tuuliki Jürjo Jõhvi koguduse ansambli Laulusõnum aadressil, ansamblit juhatas Svetlana Kekiševa. Laul kõlas väga puhtalt ja mitmehäälselt, ansambli ainuke bass oli jõuline. Laulusõnum võiks anda täiesti eraldi kontserdi, kiitis Jürjo esinejaid.
Narva koguduse noortekoori Alfa & Omega etteastet saatis liikumine nagu ka Viru gospelkoori rõõmsaid laule. Viimase koori tuumiku moodustab Narva noortekoor, kellega koos musitseerivad veel mõned Virumaa lauljad. Laulupäevale oli tulnud ka Jõhvi ilmalik segakoor Heli koos dirigent Endla Jaanusega. Esmakordselt esines praostkonna päeval kirikuõpetaja – Meelis-Lauri Erikson Kadrinast. Õpetaja laulis mõtlemapanevaid filosoofilisi tekste ja saatis end kitarril.
Ühislaule laulsid lisaks Jõhvi ansamblile ja Narva koorile Rakvere naiskoor ja Kadrina segakoor, kes osales hiljuti televisiooni «Laululahingu» saates. Ettekandele tulid osa T. Jürjo «Advendikantaadist» ja Jacob Arcade «Ave Maria». Viimane oli renessanss-seades ja väga raske. Koorid tegid T. Jürjo sõnul poolteist tundi tublit tööd, et laul kontserdil hästi välja tuleks. «Nii keerulist lugu pole meie kavas varem olnud, see oli tõeline töövõit,» ütles koore juhtinud Jürjo.
Päeva lõpetas Kadri Hundi laul «Üksteist peab hoidma», mille mõtetega saatis praost Avo Kiir päeval osalejad koduteele. Järgmine praostkonna päev peetakse järgmisel aastal mai lõpus Narvas, kus kiriku pühitsemisest möödub 125 aastat.

Rita Puidet