Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koolitus väikerühmatööst huvitatutele

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Misjonikeskuse koolitusele oodatakse nii vaimulikke kui ka koguduste ilmikliikmeid, kes sooviksid täiendada oskusi koguduse väikerühma juhina.
Väikerühma all mõeldakse jumalateenistuslikust elust väljaspool toimuvaid kohtumisi (piiblitunnid, palveringid, naiste- ja meesteringid jne). See on koht kristlasena kasvamiseks, oma usu üle mõtisklemiseks ja selle sõnastamiseks, arutlemiseks, küsimiseks, ühiseks Piibli lugemiseks, palveosaduseks. Väikerühm on madala künnisega kohtumiskoht, kuhu saaks kutsuda ka neid, kes alles tutvuvad kristliku õpetusega.
Koolitusel tutvutakse lihtsalt kasutatava materjaliga, mille põhjal suudab väikerühma kogunemisi alustada ja juhtida ka seda esmakordset tegev koguduseliige. Õppematerjal jaguneb kuueks põhiteemaks: Palve ja Piibel, Usuelu alused; Kristlasena kasvamine; Koguduse liikmeks olemine; Kristlaste ühine vastutus; Issanda jalajälgedes (hingehoiukursus).
Põhiteemad koosnevad omakorda moodulitest, mida saab omavahel kombineerida.
„Kasvuaja“ juhendajate õppepäevad sisaldavad praktilist õpetust materjalide kasutamisest ja ka vaimulikku osa. Koolituspäevadel arutletakse ühiselt teemade üle ja rakendatakse kuuldut praktikasse.
Koolitus toimub Põlva Maarja koguduse ruumides 26. jaanuaril (I osa) ning 9.–10. veebruaril (II osa) kell 10–17. Koolitajateks on Soome Rahva Piibliseltsi koolitajad Virpi Nyman ja Kristiina Nordman. Koolitus on tõlkega soome keelest eesti keelde.
Osalustasu 20 eurot katab materjalide ja lõunasöögi kulud. Võimalus ööbida koguduse ruumides, milles tuleks eelnevalt kokku leppida.
Registreerimine 20. jaanuariks aadressil
helene.toivanen@eelk.ee või telefonil 5646 4135.