Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koolitus «Lepituseni iseenda eluga»

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Usuteaduse instituut kutsub hingehoiu ja nõustamisega tegelevaid inimesi 29. septembril kl 10–17 osalema koolitusel «Lepituseni iseenda eluga». Koolituse viib läbi Saara Kinnunen.
Saara Kinnunen on Vaasast pärit sotsiaalpsühholoog ja psühhoterapeut. Ta on 23 aastat töötanud Vaasa koguduste ühenduse perenõustamiskeskuses ning viinud läbi koolitusi kasvatuse, peretöö ja -nõustamise ning inimsuhete ja hingehoiu teemadel. Tal on viis last ja kümme lapselast.
Koolituse eesmärk on avada erinevaid vaatenurki hingehaavade mõjust inimese elule ja nendega toimetulekust. Mõnele on minevik jõuallikas, mõnele koorem. Lapsepõlvest kaasa saadud teemoon võib olla piiratud. Elu jagab hoope ja unistused purunevad. Saadud kogemused mõjutavad meeleolu, elujõudu, inimsuhteid, mina-pilti ja suhtumist iseendasse. Elu jooksul kogetud halb avaldub masendusena, väsimusena, rõõmutusena või survena. Käsitlemata suhted ja tõrjutud tunded viivad jõu.
Minevikku ei saa muuta, aga sellega saab leppida. Hingehoius püütakse kõrvaldada psüühilise ja vaimse kasvamise takistusi, et inimene võiks elada oma elu paremini ja tähendusrikkamalt, nii nagu Jumal teda on loonud elama ning võiks kasvada oma suhetes Jumala, iseenda ja kaasinimestega.
Koolitusel käsitletavad teemad: inimese sügavamad igatsused ja hingehaavad; toimetulek elu pettumustega; ohvrist vastutusvõimeliseks täiskasvanuks; kahetsus ja andeksandmine lepituse võtmena.
Koolitus toimub soome keeles tõlkega eesti keelde. Koolitustasu 18 eurot sisaldab ka lõunasöögi. Registreeruda hiljemalt 27. septembriks.

Saara Kinnunen on kirjutanud mitukümmend raamatut. Eesti keeles on neist ilmunud kaks: «Las ma olen laps» ja «Leivad ühes kapis».
Info: Kerstin Kask, tel 553 0399 või
kerstin.kask@eelk.ee.