Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Klaverinäitus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum esitleb Tartu Maarja kirikus 30. maist 7. juulini näitust «Tartu laulupeotegelaste klavereid». Näitus on pühendatud üldlaulupidude 145. aastapäevale ja selle autor on Alo Põldmäe.
Tartu Maarja kirikus saab näha klavereid, mis on kuulunud või kuuluvad Tartu ja Tartumaaga seotud Eesti heliloojatele ja dirigentidele, kelle tegevus on haakunud üldlaulupidudega.
Maarja kirik on valitud näitusepaigaks tähistamaks teda kui olulist tugipunkti esimeste üldlaulupidude korraldamisel.
Väljas on heliloojate Rudolf Tobiase, Juhan Simmi, Eduard Tubina, Aleksander Lätte, Miina Härma ning  Richard ja Alo Ritsingu klaverid. Nende klaverite abiga on sündinud uusi laulupeolaule ja suurvorme. Esindatud on ka üldlaulupidude dirigentide Roland Laasmäe, Ants Söödi, Mihkel Kütsoni ja Lauri Sirbi klaverid, Vanemuise Seltsi kauaaegse presidendi Evald Kampuse pianiino, «Eesti pasunakooride isa» David Otto Wirkhausi harmoonium ning I üldlaulupeo-aegne Tartus toodetud tahvelklaver «E. Kessler».
Näitusega on esindatud Eesti, Peterburi, Valgevene, Läti ja Prantsuse klaveriehitus.
Avamine 30. mail kell 19. Näituse klaveritel esinevad Arno Gabriel Humal, Algis Pauljukaitis, Karl Joosep Pihel (kõik Elleri Muusikakoolist), Andre Hinn ja Helen Põldmäe.