Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikukogu sügisistungjärk koguneb järgmisel nädalal

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

27.–28. novembril peetakse Tallinnas EELK XXVII Kirikukogu sügisene istungjärk, kus tulevad arutusele ka konsistooriumi 2008. aasta eelarveseadus ning EELK arengukava eelnõu.

Päevi alustatakse jumalateenistusega Tallinna Püha Vaimu kirikus kell 10. Seejärel suundutakse UIsse selle koosseisu kirikukogu 5. istungjärgule. Päevakorras on konsistooriumi 2007. aasta lisaeelarve, 2008. aasta eelarve, EELK kirikuseadustiku punktide muutmine ning arengukava eelnõu tutvustamine, mis peaks kätkema kiriku elu 2017. aastani.
Antakse üle traditsiooniline kirjastuspreemia.
Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, mille otsused on kohustuslikud tervele EELK-le, tema ametiisikutele ja kogudustele. Peapiiskop kutsub kirikukogu korralisele istungjärgule kokku kaks korda aastas: kevadine istungjärk toimub aprillis ja sügisene novembris.
Kirikukogu liikmed on ameti poolest peapiiskop, piiskop, konsistooriumi assessorid ja kantsler ning praostkonna praost. Kirikukogu valitavad liikmed on iga praostkonna sinodi poolt oma liikmete hulgast valitud kolm esindajat ja vaimulike konverentsi kaks esindajat. Lisaks nimetab peapiiskop kirikukogusse kaks kaplanaatide esindajat. EELK XXVII Kirikukogul on 54 liiget.

EK